Diğer

  Oje-mania

  -

  Yazın en eğlenceli taraflarından biri de rengarenk, pırıltılı, simli birbirinden farklı ojeleri sürmek. Tırnaklarımızı güzelleştiren bu ojelerin yüzlerce renk seçeneği nefis cupcake’ler gibi iştah kabartmaya yetiyor. Üstelik iki veya üç rengi bir arada kullanmak yeniden popüler oldu…

  Üç adımda evde profesyonel manikür

  – Tırnağınızın üzerinde parlatıcı veya oje olmasa dahi asetonla mutlaka temizleyin. Böylece tırnak üzerinde kalan yağ veya nem tabakasından kurtulmuş olursunuz. Ojenizin uzun süre soyulmadan kalabilmesi için bu söylediğimiz yöntem önemli rol oynuyor.

  – Oje sürmeye güçlü olduğunuz elinizden başlayın yani sağ elinizin hakimiyeti daha güçlüyse önce sağ elinizdeki tırnakları boyayın. Böylece sol elinizdeki tırnakları boyarken daha az bulaştırma riskiniz olur. Her iki elin baş parmaklarını en sona saklayın böylece kenara oje bulaştığında asetonlu pamuğu rahatça tutabilirsiniz.

  - Advertisement -

  – Sürdüğünüz ojenin kuruması için ne kadar uzun süre beklerseniz, ojenizin dayanıklılığı da o kadar uzun oluyor. Ancak kuruması için tırnaklarınızı üflemeyin veya suyun altına sokmayın. Kozmetik marketlerde bulabileceğiniz tırnak kurutucularını tercih edin.

  04092013 oje1  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz