Diğer
  Ana SayfaGüzellikOjeler çiçek açtı

  Ojeler çiçek açtı

  -

  Son yıllarda özgürlüğünü ilan eden ojelerin renklerine yetişmek mümkün değil. Sarıdan kırmızıya, desenliden, simliye birçok çeşidiyle dikkat çeken ojeler, ellerine önem veren kadınları cezbediyor.

  Oje sürmek bir sanattır desek birçok kişi bu sözü hafife alabilir. Oysa bir kadının bakımlı olup olmadığının ilk işareti olan ellerdeki ojedir. Hepimiz oje sürerken fırçayı alıp tırnağı boyamanın kolay bir iş olmadığını düşünürüz. Oysa ojeyi düzgün sürmediğimizde ellerimiz ne kadar bakımlı olursa olsun çirkin görünür.

  OJE SÜRMENİN PÜF NOKTALARI
  ✽ Oje seçiminde giyeceğiniz kıyafetin rengi kadar ten renginiz de önemli. Kış aylarında sürdüğünüz mat ojeler yaz aylarında bronz teninizle çok da güzel durmayabilir.
  ✽ Oje sürmeye başladığınızda ilk olarak yapılan yanlışlardan biri fırçaya aldığınız oje miktarının bol olması. Çok bol oje sürdüğünüzde hem ikinci katı sürmekte zorlanırsınız hem de tırnağınızın üzerinde kalın bir katman oluşmasına neden olursunuz. Bu da ojenizin daha geç kurumasına neden olur. Fırçayı hafifçe ojeye batırmalı ve ince bir katman olarak iki defa uygulamalısınız.
  agustos-2012-bakim-4-resim-2✽ Tırnağınıza uygulayacağınız ojeyi önce tırnağınızın tam ortasına sürmeli sonrasında sağ ve sol kenarlara uygulamalısınız.
  ✽ Özellikle renkli ojelerde yaşanan sorunlardan biri de ojenin tırnak kenarlarına taşması oluyor. Böyle bir durum yaşadığınızda kulak temizleme çubuğu ve törpünüzü az miktarda asetona batırmalı, ucu ile kenarlara taşan ojeleri temizlemelisiniz.
  ✽ Kullanacağınız oje kırmızı ya da koyu renk ise tırnağınıza uygulamadan önce mutlaka bir kat parlatıcı sürmelisiniz. Böylelikle koyu renk ojenin mat görünmesini engellediğiniz gibi ojeyi çıkarttığınızda tırnağınızda ojenin izlerinin kalmasını da önlemiş olursunuz.

  KALICI OJE
  Son yıllarda tercih edilen yöntemlerden biri olan kalıcı oje sayesinde kadınlar artık her gün oje sürmek ve çıkarmak zorunda kalmıyor. Kalıcı oje uygulaması sayesinde tırnaklar yaklaşık üç hafta boyunca ilk günkü parlaklığa sahip oluyor. Kalıcı oje uygulamasında kullanılan ojeler normal ojelerden farklı özelliklere sahip. Bunlar özel formüllü oluyor ve kişinin tek başına uygulamasına olanak vermiyor. Kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde uygulanan kalıcı oje, üç aşamada sürülüyor ve özel UV makineleriyle uygulanıyor. Ojeyi çıkarmak için yine kuaför ya da güzellik merkezine gitmek gerekiyor. Özellikle yaz tatili öncesi kalıcı oje uygulaması çok tercih ediliyor.
  agustos-2012-bakim-4-resim-3
  Nilgün YILDIZ

  - Advertisement -

  Formsanté Dergisi Ağustos 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz