Diğer
  Ana SayfaGüzellikOksijen bakımıyla tazelenin

  Oksijen bakımıyla tazelenin

  -

  Cilde tazelik ve ışıltı kazandıran yöntemlerin etkilerini etrafımızda her geçen gün daha fazla görüyoruz. Pek çok kadın büyük değişiklikler yerine yenilenmiş bir görüntüyü tercih ediyor. İlgi çeken ve merak edilen uygulamalardan biri de oksijen bakımı. M-Onep Etiler Kliniği’nden Dermatoloji Uzmanı Dr. Ömür Tekeli, oksijen bakımı hakkında aklımıza takılan soruları yanıtladı.

  Oksijen bakımı nedir?

  Saf oksijen ve özel formüllü kozmetik ürünlerin, basınçlı enjeksiyon yöntemi ile cildin derinlerine indirilmesine oksijen bakımı deniliyor. Ağrısız ve kanama riski olmayan bir uygulama. Bu yöntem ile daha genç görünümlü, pürüzsüz, tazelenmiş yepyeni bir cilt hedefleniyor.

   

  - Advertisement -

  Cilde nasıl faydaları var?

  Bu uygulamada kolajen ve dolaşım artırıcı aktif maddelerin bulunduğu farklı ürünler kullanılıyor. Bu ürünler iğnesiz enjeksiyon yöntemi ile saf oksijenle birlikte cilt altına itiliyor. Bazal tabakada dolaşım artırılarak genç hücre yapımı, kolajen ve hyalüronik asit oluşumu aktive ediliyor. Aynı zamanda, yüz kaslarında artırılmış dolaşım etkisi ile kaslar rahatlatılıyor ve kırışıklıkların boyutlarında belirgin azalma olması amaçlanıyor.

   

  Oksijen bakımı cilde hangi vitamin desteklerini sağlıyor ve cildin bu vitaminlere neden ihtiyacı var?

  Bu bakım; Argilerine, Matrixyl, Isoflavon (soya bitkisi), hyalüronik asit, Vitamin A Palmitat, Vitamin C Fosfat, Vitamin E Asetat gibi etken maddeleri içeriyor. Bu maddelerin antiaging amaçlı cildin derin tabakalarına ulaşabilmesi, fizyolojik işleyişe etkin bir şekilde katılabilmesi ve hasarları onarabilmesi hedefleniyor.

   

  Göz altı torbalarına etkisi oluyor mu?

  Dolaşımı artıran etkisiyle dokuda sıkılık sağlayarak, göz altına da etki edebiliyor.

   

  Akneler üzerinde etkisi var mı?

  Akneli, problemli ciltlere fayda sağlaması için uygun konsantrasyonda ürünler kullanılıyor. Bu ürünlerin içeriğinde Unichondrin atp, hyalüronik asit, Squalane, Pantenol gibi etken maddeler bulunuyor. 

   

  Yüzden başka hangi bölgelere yapılıyor?

  Boyun ve dekolte bölgesine de uygulanıyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz