Diğer
  Ana SayfaGüzellikOksijen bakımıyla tazelenin

  Oksijen bakımıyla tazelenin

  -

   

  03092014 oksijen02Uygulamanın detaylarını anlatır mısınız?

  Konsantre oksijen ve değişik ebatlara sahip elmas peeling başlıkları ile cildin stimulasyonu artırılarak ölü deri tabakasının atılması sağlanıyor. Uygulama sırasında epidermisin alt tabakalarında hücre bölünmeleri meydana geliyor ve bunun sonucunda da cildin kaybettiği genç görünümüne yeniden kavuşması sağlanıyor.

  Basınçlı Oksijen Enjeksiyonu: Özel formüle sahip kozmetik ürünler yüksek basınçlı oksijen yardımı ile epidermisin alt tabakalarına gönderiliyor. Uygulamanın sonucu olarak cildin zamanla azalan depoları bu özel aktif maddelerle doluyor. Ayrıca cilt sıkılaşıyor, toparlanıyor, pigment ve akne problemlerinin de kullanılan ürünlerin içeriğine bağlı olarak azalması sağlanıyor. Basınçlı oksijen cildi canlandırıyor, enerji veriyor. Daha sağlıklı ve tazelenmiş bir görünüm kazanmanıza yardımcı oluyor.

  Cool Lifting: Soğuk etkili, tazeleyici aktif maddeler içeren “kokteyl” özel başlığı ile cilde uygulanıyor. Soğuk basınç cildi sıkılaştırmaya, stimulasyonu artırmaya, ödemi azaltmaya ve hassasiyeti gidermeye yardımcı oluyor. Uygulamaya oksijen eklendiğinde ise gözeneklerin sıkılaşması, ciltteki kızarıklığın giderilmesi ve yüz kontürünün belirginleşmesi sağlanıyor.

  - Advertisement -

  Oksijen sprey uygulaması: Sprey yardımı ile cilde püskürtülen oksijen cildi ferahlatırken artan stimulasyon ile cildin bağışıklık sistemi kuvvetleniyor. Mikrodermabrazyon ya da agresif peeling sonrası ciltte oluşan tahribatı sakinleştirerek cildin iyileşme süresini hızlandırıyor.

   

  Yaptırmaması gereken kişiler var mı? 

  Hiçbir yan etkisi yok. Ancak bütün ürünlerde olduğu gibi alerji durumu olabiliyor. İrritasyon oluşmazsa tedaviye devam ediliyor.

   

  Kaç seans yapılması öneriliyor?

  Genelde beş-yedi gün ara ile ortalama sekiz seans uygulanıyor. Altı-sekiz hafta içinde mimik kaslarında fark edilir bir rahatlama görülüyor. Kolajen formasyonunun artması için bir-iki hafta daha gerekebiliyor. Ev ürünleri ile desteklendiğinde etkinlik ve kalıcılık artıyor.

   

  Neden yaptırmalı?

  – Kırışıklıkları azaltıyor.

  – Atrofik ciltlerde etkili bir düzelme sağlanıyor.

  – Pigment ve leke sorununun çözümünde etkili oluyor.

  – Akneli, problemli ciltleri düzeltme konusunda lazerlerle kombinasyonda tamamlayıcı bir görev görüyor.

  – Vücutta selülit, çatlak ve izlerde gerileme sağlıyor.

   

  Deran ÇETİNSARAÇ

  Formsanté Dergisi Ağustos 2014

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz