Diğer
  Ana SayfaSağlıkHamilelikÖlümden sonra sperm bağışı olur mu?

  Ölümden sonra sperm bağışı olur mu?

  -

  İngiltere’deki etik uzmanları, ölüm sonrası yapılacak bağışların kısır çiftlere yardımcı olacağını, erkeklerin ölümden sonra spermlerini bağışlayabilmeleri gerektiğini savunuyor.

  Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, Journal of Medical Ethics dergisinde yayınlanan yeni önerinin detayları hakkında şu bilgileri verdi:

  İngiltere’de sperm vericilerin sayısındaki yetersizlik ve doğurganlık kliniklerinden gelen talebi karşılayabilmek için her yıl başta Danimarka ve ABD’den olmak üzere en az 7 bin numunenin ithal edilmesine neden oluyor.

  İNGİLTERE’DE SPERM DONÖRÜ SIKINTISI VAR

  İngiltere’de sperm donörü sıkıntısı var ve bu sorunu çözmenin tek yolunun bu olduğu düşünülüyor.

  - Advertisement -

  Az sayıda vaka, ölümden günler sonra erkeklerden alınan spermlerin canlı gebelikler ve sağlıklı çocuklar için kullanılabileceğini gösteriyor.

  Doktorlar, ölü erkeklerden alınan bağışların sadece açığı azaltmakla kalmayacağını, aynı zamanda mevcut sperm çeşitliliğini de artıracağını söylüyor.

  18 YAŞINA GELİNCE DONÖR BABALARIYLA İLETİŞİM KURMALARINA İZİN VERİLİYOR

  İngiltere’de donör bağışı sonrasında doğan çocukların 18 yaşına geldiklerinde donör babalarıyla iletişim kurmalarına izin veriliyor. Bu şekilde doğan çocuklar üzerindeki psikolojik etkinin ne olacağı şimdilik bilinmiyor.”

  ERKEĞE BAĞLI KISIRLIK NEDENLERİ VE ERKEK KISIRLIĞININ TEDAVİSİ

  YUMURTA GENÇLEŞTİRME PRP YÖNTEMİ NEDİR? KİMLERE UYGULANIR?

  İLERİ YAŞTAKİ KADINLARDA TÜP BEBEK BAŞARISINI ARTTIRAN YÖNTEMLER NELERDİR?

  DOĞURGANLIĞI ETKİLEYEN FAKTÖR: ERKEĞİ YAŞI  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz