Diğer
  Ana SayfaBebekOna sütü sevdirecek öneriler

  Ona sütü sevdirecek öneriler

  -

  Sütünü içmek istemiyorsa boşuna zorlamayın. Ama üzülmeyin de. Ona sütü sevdirmenin mutlaka bir yöntemi vardır. Yalnızca sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyordur o kadar!

  Seral Çelik

  Süt bardağını ağzına götürmemek için binbir numara çeken çocuğunuz karşısında 'Mutlaka bu sütü içirmeliyim!' diye düşünebilirsiniz ama bu sütün biteceği anlamına gelmez. Çocuğunuz sütü içmemekte kararlıysa, muhtemelen kaybeden taraf siz olacaksınız. O sütü içmemek için çeşitli yöntemler keşfedecek ve mutlaka uygulayacaktır. Peki o, yeni yöntemler keşfederken siz boş mu duracaksınız? Elbette hayır! Madem çocuğumuzdan daha 'akıllı'yız o zaman ipler bizim elimizde olmalı. Öyle akıllıca yöntemler geliştirmeliyiz ki o, süt saatini heyecanla beklesin. Böyle yöntemler var mı diye soranlara söyleyelim; var! Annelerin yaşadıklarından yola çıkarak onların geliştirdikleri yöntemleri ve önerileri derledik. İşte sütü sevdirme yolları…

  1. Sabah kahvaltısı için corn flakes iyi bir seçenektir. Bol süt koyacağınız corn flakes tabağı sayesinde belki bir bardaktan daha fazla süt içecektir ama yudum yudum değil, kaşık kaşık.. Küçük bir hatırlatma yapalım; corn flakes alırken ya seçmesine olanak tanıyın ya da mutlaka onun sevdiği tarzda olanları satın alın. Böylece corn flakes'e itiraz etmesini engellemiş olursunuz.

  2. Ona içine bolca süt katabileceğiniz yulaf ezmesi hazırlayabilir içine de toz haline getirilmiş çikolata katabilirsiniz

  - Advertisement -

  3. Tatlı yerine bol sütlü dondurmaya ne dersiniz? Hiç sütlü dondurma olur mu demeyin, oluyor. Üstelik hazırlanışı son derece kolay. Bir kabın içine dondurma koyun ve süt ekleyin. Birazcık karıştırın ve kaşıkla servis yapın.

  4. Belki de en sık başvuracağınız seçeneklerden biri, 'milkshake'ler olacak. Meyve tatlarının da olduğu soğuk içilen milkshakeleri hem ara öğünlerde hem de kahvaltılarda sunmanız mümkün. Boğazını üşütür endişesiyle buz koymak istemiyorsanız, buzsuz hazırlanmış olanını da sunabilirsiniz.

  Haberin devamı 2008 Formsante Ekim Bebek ekinde…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz