Ana Sayfa Güzellik Onları yemeyin!

Onları yemeyin!

ekim-2011-bakim-3-resim-1

İster sinirden deyin, ister boşluktan, çoğu zaman yemekten vazgeçemediğiniz tırnaklarınız hem görünümüyle hem de enfeksiyon kapma riski ile canınızı sıkabilir. Siz siz olun vakit kaybetmeden bu sıkıcı alışkanlığınıza veda edin.

Uzmanlar tırnak yeme alışkanlığının stresle ilgili olduğunu söylüyor ve bu alışkanlığın çoğunlukla stresli ortamdan uzaklaşıldığında sona erdiğini belirtiyorlar. Eğer siz de tırnaklarınızı yeme huyunuzdan vazgeçemiyorsanız ilk çare olarak tırnaklarınıza renkli oje sürmelisiniz. Çünkü renkli ojeler yendiğinde elleriniz çok kötü görünür. Eğer bu yöntem başarılı olmazsa tırnak yiyenler için tırnaklara sürülen ve kötü bir tada sahip ürünlerden kullanabilirsiniz. Fakat bu yöntem de işe yaramazsa şunu düşünseniz iyi olur; ağızda birçok zararlı bakteri bulunuyor ve tırnak yiyen kişilerin tırnak etlerinde çoğunlukla enfeksiyon sorunu görülüyor.

Manikürünüz dayansın
■ Manikürünüz her zaman sabunlu suyla yapılıyorsa bu alışkanlıktan vazgeçmelisiniz. Çünkü tırnak yapısı suyu çekiyor ve sabunlu su, tırnağın şeklinin değişmesine neden oluyor. Bu da ojenizin erken çıkmasına yol açıyor.
■ Oje sürdükten sonra tırnaklarınızın çabuk kuruması için ellerinizi içi buz dolu bir kabın içerisine koyabilirsiniz. Bu işlemi üç ya da dört defa tekrarlarsanız ojeniz çabuk kuruyacaktır.
■ Ojenizi uzun süre kullanmak istiyorsanız üzerine sabitleyici cila sürmelisiniz.
■ Eğer ojeyi kalın sürerseniz ojenin bozulma riski artar, ayrıca hızlı bir şekilde sürülen oje daha çabuk bozulur.
■ Eğer oje sürerken taşırdıysanız hızlı bir şekilde onu temizlemeniz gerekiyor aksi halde leke kalabilir. Oje taştığında asetonlanmış bir pamuğu törpüye sardıktan sonra taşan kısma törpünün ucunu bastırarak temizleyebilirsiniz ya da kulak çubuğuna biraz aseton dökerek taşan yeri silebilirsiniz.

Ürünler
1. Florame Argan Yağı tırnak bakımı, 52 TL.
2. Sally Hansen Salon oje, 11 TL.
3. Sally Hansen yavaş uzayan tırnaklar ve bakımsız tırnak etleri için bakım kalemi, 29.50 TL.
4. Fonex bakım kremi, 5 TL.
5. Sephora elektrikli tırnak parlatıcısı, 36.90 TL.
6. Sephora pens, 62.50 TL.
7. Artistry oje koruyucu (Amway), 25.34 TL.
ekim-2011-bakim-3-resim-2
Nilgün Yıldız

Formsante Dergisi Ekim 2011 Sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here