Diğer
  Ana SayfaFitnessOyunu kuralına göre oynayın

  Oyunu kuralına göre oynayın

  -

   Bazen sadece fitness yapmak yeterli olmaz. Oyunu kurallarına göre oynamayı bilirseniz kısa sürede daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte fitness antrenörünüzün bildiği, sizin de bilmeniz gereken 7 püf noktası…

  TEKDÜZE ÇALIŞMAK, SİZİ FİT YAPMAZ
  Pazartesileri yoga, çarşambaları yürüyüş, cumaları aletli çalışma… Aslında kardiyo ve kas çalışmasından oluşan iyi bir kombinasyon. Ancak bu çalışma programı etkisini göstermiyorsa nedeni tekdüze olmasıdır. Sürekli aynı bölgelere uygulanan hareketler, vücudun o hareketlere alışmasına ve daha az kalori yakmasına yol açıyor.
  Alternatif: Vücudunuzu şaşırtın. Her hafta değişik aletlerle başka bir kas grubunuzu çalıştırın. Koşunun yerine zumba dansı yapın. Alışık olduğunuz ağırlıkların yerine egzersiz bandı kullanın.

  PROTEİN İÇECEĞİ, KAS ÜRETİMİNİ ÇOĞALTMAZ
  Birçok fitness stüdyosu, gıda takviyesi olarak müşterilerine protein içeceği ve protein barı öneriyor. Ancak uzmanlar, bunun gereksiz olduğunu vurguluyor. İnsan vücudu yapay olarak üretilen protein ürünlerini kolayca sindiremiyor. Unutmayın, bu ürünler aşırı miktarda şeker ve yapay aromalar içeriyor.
  Alternatif: Günlük beslenme programınıza kilo başına iki gram doğal protein ekleyin. Vücudunuzun daha fazlasına ihtiyacı yok. 200 gram tavuk göğsü veya taze balıkta 40 gram protein bulunuyor.

  HAFTADA BİR KEZ 2 SAAT ÇALIŞMAK MI? O ZAMAN BOŞ VERİN GİTSİN
  Bu şekilde kendi kalenize gol atmış olursunuz. Yapılan çalışmanın arasındaki zaman dilimi çok fazla olduğunda vücudunuz her seferinde sıfırdan başlıyor. Antrenmanın etkisini ancak iki ya da üç günde bir yapılan bir çalışmayla görebilirsiniz.
  Alternatif: Haftada en az üç kez antrenman yapın. Çalışmayı kısa, ama yoğun tutmaya bakın. 30-45 dakika arası yeterlidir.

  - Advertisement -

  subat-2013-fitness-2-resim-1

   

   

  SADECE TEK BİR HAREKETLE SIKI BİR KARNA KAVUŞULMAZ
  Şınav çekmek aslında en iyi karın egzersizi değil çünkü bu hareketle sadece belirli kaslar çalıştırılıyor. Şınav çekmek, zayıf bir kas yapısına sahip kişilerde boynun kasılmasına neden olabiliyor. Daha da yorucu olan mekik hareketi; kalçanın fleksör kaslarına zarar verebiliyor.
  Alternatif: Karın, bel ve sırttaki kas zincirlerini çalıştıran egzersizleri tercih edin. Pilates de çok faydalı çünkü alt karın kaslarını çalıştırıyor ve sırt ağrılarına karşı etkili.

   

   Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz