Diğer
  Ana SayfaFitnessOyunu kuralına göre oynayın

  Oyunu kuralına göre oynayın

  -

  subat-2013-fitness-2-resim-2

   

   

  AĞIRLIKLA VICTORIA’S SECRET MELEĞİ OLUNMAZ
  Hafif ağırlıklarla sayısız tekrar yapmak işe yaramıyor. Kas yapmak istiyorsanız, ağır ağırlıklarla çalışmanız gerekiyor. Aşırı kas yapmaktan da korkmayın! Kadınlarda biyolojik kas yapma sınırı var. Vücut geliştirme şampiyonlarında gördüğümüz kaslar ancak sıkı diyet ve yan etkileri olan steroidlerle oluşuyor.
  ■ Alternatif: Belirli döngüler şeklinde çalışın. İlk altı hafta boyunca düşük ağırlıklarla en fazla 30 tekrar yapın. Ardından altı hafta boyunca orta ve yüksek ağırlıklarla 10-15 arası tekrar yapın. Böylece kaslarınız mükemmel bir şekilde şekillenecektir.

  subat-2013-fitness-2-resim-3

  - Advertisement -

   

  YANLIŞ TUTMAK BOYNUN KASILMASINA NEDEN OLUYOR
  Fitness stüdyosuna yeni başlayanlara genelde gözetimli programlar veriliyor. Fakat zamanla aletlerde yapılan hareketler gelişigüzel yapılmaya başlanıyor. Hareketler çok hızlı yapılıyor ya da ağırlıklar yanlış bir şekilde kaldırılıyor. Bunun sonucunda kas ve eklemlerde hasarlar meydana gelebiliyor. Aynısı kardiyo aletleri için de geçerli. Kondisyon bisikleti ya da koşu bandında saplara sarılırsanız, bacaklarınızı çalıştırmamış olursunuz. Bu da kalori kaybını azaltıyor; kol ve omuz kaslarını yoruyor.
  Alternatif: Altı ayda bir antrenörünüzle bir randevu ayarlayın. Antrenörünüz hareketlerinizi gözden geçirmeli, gerekirse de düzeltmeli. Koşu bandında el ve kollarınızı serbestçe kullanın ve saplara yapışmayın. Kondisyon bisikletinin saplarını ise hafifçe tutabilirsiniz.

   

   

   

  subat-2013-fitness-2-resim-4

   

   

  SADECE KOŞU YAPARAK KİLO VERİLMEZ
  Vücudunuza yerleşmiş yağ depolarını saatlerce koşu bandında kalarak yok edemezsiniz. Hatta tam tersi, vücudunuz böyle durumlarda aşırı kalori kaybını acil durum olarak değerlendirip her fırsatta yağ depolamaya başlıyor.
  Alternatif: Hafif bir kas üretimi, metabolizmayı değiştirerek yağ yakılmasını hızlandırabiliyor. Bu etki, antrenmandan çok sonra da sürmeye devam ediyor. Hızlı, orta ve yavaş döngülerden oluşan antrenmanlar özellikle bu süreçte öneriliyor.

   

   

   

  Derleyen: Nuran Batu

  Formsanté Dergisi Şubat 2013 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....