Diğer
  Ana SayfaGüzellikÖzel bölgeniz de gençleşebilir

  Özel bölgeniz de gençleşebilir

  -

  Tıpkı cildimiz gibi özel bölgemiz de zamanla genetik, bünyesel yapı veya doğumlar neticesinde deforme olabiliyor. Artık radyofrekans dalgalarıyla vajinada sıkılaşma, toparlanma ve bunun sonucunda his artışı sağlanıyor. 

  Vajinada genişleme, gevşeme, elastikiyetin kaybolması gibi problemler hiç doğum yapmamış kadınlarda ble gözlemlenebiliyor. Bu problemler kadının cinsel hayatını olumsuz etkileyebiliyor, sorun çözülmedikçe giderek cinsellikten uzaklaşılıyor, kadının kendine olan güveninin kaybolmasına neden oluyor ve çiftin ilişkisini tehlikeye atıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Evrim Aksoy, “Jinekolojide en sık gözlemlediğimiz genellikle vajinal girişteki genişleme. Bugüne kadar daha çok cerrahi yöntem tercih ediliyordu; genişleyen doku parçasını çıkartıp daraltarak, gevşeyen kas dokusunu da sıkılaştırarak tedavi ediyorduk. Cerrahi yöntemin anestezi gerektirmesi, operasyon sonrası altı hafta iyileşme sürecinin beklenmek zorunda olunması ve zamanla dokunun eski haline dönüp tekrar genişleme ve gevşemesi en büyük dezavantajları” diye anlatıyor. 

  Şimdi ise muayenehane şartlarında uygulanabilen ağrısız bir vajen gençleştirme ve sıkılaştırma tekniği olan Viveve tercih ediliyor. Bu sıkılaşmayla birlikte his ve seksüel tatmin artışı hedefleniyor. 

  Vajina girişine yerleştirilen prob sayesinde radyofrekans dalga enerjisi dairesel olarak vajen dokusu altındaki kollajen liflerin artmasına ve yeniden düzenlenmesine neden oluyor. İşlem ağrısız ve 30 dakikada tamamlanıyor. 30-90 gün sonrasında kollajen doku onarımının tamamlanması hedefleniyor. Bu işlemden sonra ilişki için bekleme süresi sadece bir hafta. Dokunun zaman geçtikçe kendisini daha çok toparlaması ve sıkılaşması bekleniyor. 

  - Advertisement -

  CERRAHİ TEK ÇÖZÜM DEĞİL! 
  Genital estetik ile ilgili en fazla başvuru iç dudak estetiği ve vajinoplasti yönünde oluyor. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aylin Kurt, kadının cinselliğini negatif yönde etkileyen başlıca problemin vajinanın gevşek olması olduğunu söylüyor ve ekliyor: “En sık normal doğum sonrası görülse de, bazı hastalarımızda kalıtsal nedenlerle yaşı genç ve doğum yapmamış olmasına rağmen vajinada gevşeklik gözlenebiliyor. Ayrıca normal doğum sırasında uygulanan epizyotomi dikişinin kötü iyileşmesi, vajina girişinin normalden daha açık kalmasına yol açıyor. Daha önceki yıllarda vajinoplasti deyince elimizde sadece cerrahi seçenekler mevcuttu. Ancak vajinoplasti sonrası yapısı gereği kolayca gevşeyen vajinada cerrahinin tek çözüm olmadığı, ayrıca yapılan cerrahi türüne bağlı (arka plasti) olarak kadınlarda cinsel ilişkinin ağrılı olması ihtimali (disparanü) cinsel ilişkiyi daha da kötü etkilediği gerçeği daha değişik çözümler üretmeyi teşvik etti. Ayrıca günümüzde iş hayatında aktif rol oynayan kadın için ameliyat yerine kısa sürede uygulanan, anestezi gerektirmeyen, kanamasız, hemen işe dönmeyi mümkün kılan Viveve yani RF (radyofrekans) daha çok tercih ediliyor.” 

  CİNSEL HAZ VE TATMİN ARTIYOR 
  Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ ise tek bir uygulamanın yeterli olduğunu, genelde tekrarlama istenilmediğini belirtiyor. Op. Dr. Eserdağ, “Lazerle vajina daraltma işlemlerinde tümden vajinal sıkılaşma ve gençleştirme hedeflenirken, Viveve yani vajinal radyofrekans işlemlerinde yalnızca vajina girişindeki hazzın en yoğun olduğu ‘introitus’ bölgesinin sıkılaşması sağlanıyor” diye ekliyor. Vajina içinde genişleme, kendisinde veya eşi tarafından ifade edilen ilişki sırasında his kaybı, ilişki sırasında hiç orgazm olamama veya orgazm olmada güçlük gibi sorunlar yaşayan kadınlar başta olmak üzere, cinsel haz ve tatminini arttırmak isteyen herkes radyofrekans uygulamasından yararlanabiliyor. 

  Formsante 2016 – Şubat sayısı
  Deran Çetinsaraç  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....