Diğer

  Özgü Kaya

  -

  “Kıymet bilerek sevgiyle büyütüldüm”
  Ege’nin samimi havasını duruşuyla, bakışıyla yansıtan genç ve güzel oyuncu Özgü Kaya, Kimse Bilmez dizisiyle hayran kitlesini büyütüyor. Konservatuarda opera bölümünde okuyan Özgü Kaya, oyunculuğuyla olduğu kadar sesiyle de yeteneğini konuşturuyor.

  Röportaj: Deran Çetinsaraç
  Fotoğraflar: Murat Sargın
  Fotoğraf asistanı: Zehra Sargın
  Styling: Tülin Demir
  Makyaj: Murat Bekler/ Sephora Türkiye
  Saç: Tayfun Kaydok

  İlk olarak “Adı Efsane” dizisinde canlandırdığı karakterle televizyon dünyasına giriş yapan 1996 doğumlu Özgü Kaya, hemen dikkatleri çekmeyi başarmış olacak ki onu “Kimse Bilmez” dizisinin başrolünde izliyoruz. Ailesi de sanatın çeşitli dallarına dokunan bir yapıda olduğu için Özgü Kaya’nın eğitim ve kariyer seçimleri farklı olmamış. Keremcem’le başrolü paylaştığı dizide Sevda karakterini canlandıran yetenekli ve güzel oyuncu, sıcak enerjisiyle bizi de etkisi altına aldı.

  Özgü Kaya

  Oyunculuk hayali çocukluğunuzdan gelen bir şey miydi?
  Konservatuarı kazandıktan sonra aslında yavaş yavaş şekillendi. Çevremden oyunculukla ilgili çok fazla destek ve tavsiye alıyordum. Bu konuda en çok ailem destek oldu diyebilirim.

  Egeli olmak nasıl bir şey? Sizce karakterinize yansıyan özellikleri neler?
  Ege insanı samimi ve içinden geldiği gibidir. Küçük yerde büyümüş olmanın değer yargısı çok başka. Kıymet bilerek ve sevgiyle büyütüldüğüm için kendimi şanslı hissediyorum. Yeni tanıştığım insanlardan, içten hissettirdiğime yönelik yorumlar alıyorum genelde.

  - Advertisement -

  Ailenizde sanatla ilgilenen kişiler var mı?
  Müzik yeteneğim dedemden ve babamdan geliyor. Onlar da enstrüman çalıp şarkı söyler. Aynı zamanda babam fotoğrafçı. Müzik ve fotoğrafla iç içe büyüdüm. Çocukluğum babamın stüdyosunda, onun objektifi önünde geçti…

  Aileniz televizyon önünde olmanıza nasıl yaklaşıyor?
  Ben “Acaba mı?” tereddütünde olduğum zamanlarda bana en çok desteği ailem verdi. Her zaman inandılar. Annem ve babam yaş olarak genç sayılır; bu sayede arkadaşça bir ilişkimiz olması, daha bilinçli gelecek planlaması yapmamda etkili oldu. Erkek kardeşimin de nazımı çektiğini söylemeden edemem… Ailem hayattaki en büyük şansım.

  Aileniz köken olarak yine Egeli mi? Hem fiziksel açıdan hem de huy olarak en çok kime benzersiniz?
  Uşaklıyız. Her ne kadar babacı bir kız olsam da küçükken hayalim annem gibi güçlü ve güzel bir kadın olmaktı. İkisinden benzerlik aldığımı düşünüyorum, genetik konusunda iki taraftan da şanslıyım. Huy olarak da karışımlarıyım diyebilirim.

  Konservatuarda opera okuyorsunuz; nasıl hazırlandınız sınavlara? Eğer kazanamasaydınız başka bir alan seçer miydiniz, yoksa kazanana kadar diretir miydiniz?
  Güzel Sanatlar Lisesi çıkışlı olduğum için hedefimde direkt konservatuarı kazanmak vardı. Kazanmasaydım, olana kadar diretirdim. İstediğim şeyler konusunda hırslıyımdır.

  En sevdiğiniz operet nedir?
  Müzikte “en sevdiğin” sorularında hep takılırım çünkü her birinin hissettirdiği şey bambaşka. Sevdiğim operetlerden biri olarak “La Belle Helene” diyebilirim. Okulu ve şarkı söylemeyi inanılmaz seviyorum. Fakat set yoğunluğundan derslerime bu ara devam edemiyorum. Özel olarak şan derslerimi yapıyorum.

  “Kimse Bilmez”in başrolüne nasıl seçildiniz?
  Geçmiş projelerimdeki performansımdan ve Keremcem ile uyumumdan baz alarak yapım şirketinde görüşme gerçekleştirdik. Ve Sevda olabileceğim konusunda bana inandılar.

  Oynadığınız karakterden biraz bahsedebilir misiniz?
  Sevda; sevdikleri için yapamayacağı hiçbir şey olmayan, vicdanlı, zeki ve duygusal bir kız. Merhameti ve sevgisi sayesinde bütün dünyayı küçücük canıyla sırtlanabilecek bembeyaz bir tarafı var. Bölüm senaryosunu okurken dik durduğu sahnelerinde tüylerimi diken diken eden, duygusal saf hallerinde de içimi kıpır kıpır hissettiren bir karakter. Oynarken büyük keyif alıyorum.

  Keremcem’in canlandırdığı Ali Hoca karakteri de enteresan; alışık olmadığımız bir tipleme. Siz nasıl buluyorsunuz?
  Yaşadığı acılardan sonra kendini dışa kapatmış, hatta kapattığını zanneden ama Sevda’nın hayatına girmesiyle alt üst olan cool bir adam baktığımızda. Her an her yerden çıkıp kötülükleri silip süpürecek dediğiniz hissiyatı barındırıyor. Ama Sevda onun ördüğü kalın duvarları görüp, kalbine dokunmaya çalışıyor. Keremcem ile onların bu hikayelerine ortak olmak ve bazen kendimizi kaybedip seyirci duygusallığında bunun konuşmasını yapmak keyif verici.

  Son dönemde hep zengin erkek ve fakir kız izliyoruz televizyon dizilerinde. Burada durum farklı biraz değil mi?
  Senaryomuzun bu anlamda çok zengin olduğunu düşünüyorum. Her tatta bir hikaye var ve tek bir izleyici kitlesine hitap etmiyor. Tatlı bir aşk sahnesi izlerken bir anda aksiyon görüp, aile dramı yaşayabiliyorsunuz. Bunun da güzel reyting sonuçlarıyla olumlu dönüşlerini almak ekip olarak hepimizi daha da motive ediyor.

  Kısa zamanda büyük bir ilerleme kaydettiniz, bir yandan da büyük bir tanınırlık; sizi korkuttuğu veya endişelendirdiği zamanlar oluyor mu?
  Heyecanım hep var ama korku hiçbir zaman olmadı. Çünkü adımlarımı hep fazlaca düşünerek atmaya çalıştım. Çok fazla özeleştiri yaparım. İşime yönelik eğitimler almak psikolojik olarak da daha rahat hissetmeme yardımcı oluyor.

  Keremcem sizce nasıl bir oyuncu ve partner?
  Keremcem çok kibar ve naif bir insan. Bu kadar iyi anlaşacağımızı tahmin etmezdim. Vaktimizin çoğu sette geçtiği için partner uyumu çok önemli. Kerem de bu konuda oldukça profesyonel ve ondan çok şey öğreniyorum.

  Set hayatından arda kalan vakitlerinizde neler yapmaktan hoşlanırsınız?
  Çok vaktim olamasa da müzik yapmak beni bambaşka ana taşıyor. Bedenen ve mental olarak çok yorulduğumda hemen başlıyorum mırıldanmaya. Onun dışında her fırsatta spora gidiyorum. Alışveriş yapmayı çok seviyorum. Sevdiğim insanlara vakit ayırmaya çalışıyorum.

  Biraz da sizi tanımak adına; nasıl bir insandır Özgü? Hayatta değer verdiğiniz şeyler nedir mesela?
  Her şeyin bir enerjisi olduğuna inanan ve daima pozitif olmaya çalışan, gülmeye bayılan bir insanım. Hayatta en değer verdiğim şey güven ve saygı. Birçok şeyi başlatıp, birçok şeyi yaktığını düşünüyorum. Genel olarak sakinim ama amansız deliliklerim olabiliyor. Beni pek çok şey güldürebiliyor, gülmeye çok müsait bir yapım var…

  Nazara inanır mısınız? Size uğur getirdiğini düşündüğünüz bir objeniz
  var mı?
  Nazara inanırım ama totemlerim yok.

  Fobileriniz var mı?
  Yok.

  Cildinizin çok hassas olduğunu öğrendik, set makyajıyla nasıl başa çıkıyorsunuz?
  Olabildiğince cilt bakımına gitmeye çalışıyorum ama hassas bir cildim var. Bu konudaki tek çözümüm sanırım dinlenmek.

  Spor yapabiliyor musunuz? Sevdiğiniz bir egzersiz var mı?
  Spor yapıyorum, pilates yapmaktan hoşlanıyorum. Bazı sabahlar meditasyon yapıyorum. Abur cubur pek tüketen biri değilim, özel günler dışında sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. İşim gereği beslenmeme özen gösteriyorum.

  BESTE KÖKDEMİR FORMUNU NEYE BORÇLU?

  EGE KÖKENLİ İLE KISA KISA…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz