Diğer
  Ana SayfaFitnessÖzgürlüğün diğer adı Kiteboard

  Özgürlüğün diğer adı Kiteboard

  -

  Ekstrem sporlar arasında yıldızı gittikçe parlayan uçurtma sörfü ile hem uçuyor hem de sörf yapıyorsunuz. Nasıl mı? Önce paraşütle havalanıp uçuyor, boardla dalgalarda sörf yapıyorsunuz. İnsana gerçek özgürlük işte bu! dedirten kiteboardla salon sporlarının 3 katı enerji harcıyorsunuz.

  Bu yazın favori sporu kiteboard yani uçurtma sörfü, her yıl aynı su sporuyla uğraşmaktan sıkılanlar için müthiş bir fırsat! Adrenalini yükselten, hız tutkunuzu tatmin etmenize olanak sağlayan bu spor ileri seviyelerde uygulayabileceğiniz akrobatik hareketlerle birleştiğinde görsel bir şölene dönüşüyor.
  3 senedir ülkemizi dünya şampiyonalarında temsil eden sporcu Ogan Tüzel bu sporun Fransızlar tarafından geliştirildiğini ve dünyada yaklaşık 10 yıllık bir geçmişi olduğunu söylüyor. Ülkemizde ise kiteboard amatörce yeni yeni yaygınlaşıyor. Profesyonel anlamda ise bu sporun KPWT (Kiteboard Pro World Tour) ve PKRA (Professional Kiteboard Riders Association) adı altında iki uluslararası organizasyonu var. Üstelik KPWA 3 senedir Burçbeach'te yapılıyor. Dergiyi hazırladığımız sırada halihazırda turnuva devam ediyordu!
  Nasıl uygulanıyor?

  Devamı 2005 Ağustos sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz