Diğer
  Ana SayfaSağlıkPandemi sürecinde diş tedavilerinde alınacak önlemler nelerdir?

  Pandemi sürecinde diş tedavilerinde alınacak önlemler nelerdir?

  -

  Koronavirüste vakalar hızlıca artmaya devam ederken, ağız ve diş sağlığı problemleri olan hastalar için bazı önlemleri Diş Hekimi Talha Sayıner paylaşıyor. Peki, pandemi sürecinde diş tedavilerinde alınacak önlemler nelerdir? Pandemi sürecinde diş hekimleri hangi önlemleri almalı?

  Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs vakaları git gide artmaya devam etmektedir.  Koronavirüsten korunmak için verilen tavsiyeler doğrultusunda önlemlerin alınması gerekiyor.

  Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Diş Hekimi Dt. Talha Sayıner, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uyarılara mutlak suretle uyulması gerektiğini belirtirken ‘eğer ateş, öksürük, kas ağrısı gibi belirtileniz varsa diş muayenenizi mutlaka erteleyin’ diyor.

  Koronavirüsten korunmanın en bariz yöntemi sosyal mesafeyi dikkatli şekilde korumak ve en çok bulaşma yöntemi solunum yolu risklerine karşı maske kullanımını ihmal etmememiz gerekmektedir.

  Küçük bir ihmal yüzünden bile virüse yakalanma oranımız çok yüksek olduğunu vurgulayan Dt. Talha Sayıner diş hekimlerinin alması gereken önlemleri  ve diş tedavilerinde alınabilecek yöntemleri şu şekilde sıraladı.

  - Advertisement -

  pandemi sürecinde diş tedavileri

  DİŞ HEKİMLERİNİN ALMASI GEREKEN ÖNLEMLER

  • Maske kullanımı ihmal edilmemeli
  • Koruyucu gözlük veya siperlik kullanımına uyulmalı
  • Tek kullanımlık cerrahı önlük kullanılmalı
  • Tıbbi cihazların sterilizasyonu bozulmayacak şekilde kullanıma dikkat edilmeli
  • İşlem sonrası hijyen kurallarına uyarak hekim kendini muhafaza etmelidir

  DİŞ TEDAVİLERİNDE ALINABİLECEK ÖNLEMLER

  • Diş hekimi peş peşe hasta almamalıdır
  • Odaların sterilizasyonuna mutlaka uyulmalıdır
  • İşlem sonrası odanın en az yarım saat havalandırması bir sonraki hasta için hazırlanması gerekmektedir
  • Acil diş tedavilerinde ( diş ağrısı, dişeti kanamaları …) mutlaka hekiminize danışma ihmal edilmemelidir
  • Randevu saatine en yakın sürede muayenehanede olmalısınız ki bekleme salonunda diğer bekleyen kişilerle temasınızı minimuma indirmek için önemlidir.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....