Pekin Büyükelçisi’nden son dakika Wuhan ve Corona Virüsü açıklaması

Pekin Büyükelçisi Emin Önen, NTV canlı yayınında Çin’in Wuhan kentinden yayılan koronavirüs salgınıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Pekin Büyükelçisi Emin Önen, “Virüsün bulaştığı Türk vatandaşı yok. Birkaç gün içinde 32 vatandaşımızı Wuhan’dan tahliye edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Söz konusu virüsün heniz hiçbir Türk vatandaşına bulaşmadığını belirten Önen, şunları kaydetti:

“Ölüm sayısı 106’ya ulaştı. Vaka sayısı 6 bini geçti. 44 bin kişi karantinada. Wuhan bölgesinde özellikle karantina şartları uygulanıyor. Türkiye’de bazı sosyal medya hesaplarında abartılı yanlış bilgiler var. Tüm vatandaşlarımızla irtibat halindeyiz. Wuhan’da 32 vatandaşımız var. Resmi girişimlerimizi yaptık. 32 vatandaşımızı çıkarmak için girişimlerimize başladık.

Vatandaşlarımızı Türkiye’ye getirmek ve sağlıklarında bir sorun olmadığını belirtmek istiyorum. Virüs tespit edilmedi. En kısa zamanda getireceğiz. Çinli yetkililerle organize ediyoruz. Japonya vatandaşlarının bir kısmı ülkesine gönderildi. Ambulans uçak veya donanımlı uçakla Türkiye’ye getirilecek. Türkiye’ye getirilişlerinde belirli karantina şartları uygulanacak. Belirli prosedürler uygulanacak. Vatandaşlarımızla irtibat kuruyoruz. Bize yansıyan, bilgimiz dahilinde olan bir Türk vatandaşında virüs yok.” 

CORONA VİRÜSÜ İÇİN KORKUNÇ SENARYO: 25 BİN KİŞİYE BULAŞABİLİR

İŞTE ÖLÜMCÜL KORONA VİRÜSÜNÜN YAYILDIĞI YER

CORONA VİRÜSÜ YARASALARDAN YILANLARA MI GEÇTİ?

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here