Diğer
  Ana SayfaFitnessPiKi ile bilinçaltınızı formatlayın

  PiKi ile bilinçaltınızı formatlayın

  -

  Zihninizin sadece farkında olduğunuz bilincinizden ibaret olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz, aslında büyük kısmı bilinçaltından oluşuyor. Peki bilinçaltınıza yolculuk yapıp ona yeni ve sağlıklı tohumlar ekmek ister misiniz?

  KORONAVİRÜS’ÜN PİK NOKTASI NE OLUR? NE ZAMAN PİK YAPAR?

  Bireysel Gelişim Eğitimcisi ve Yazar Nil Gün’ün kas aktivitesi bilimi olarak tanımlanabilecek Kinesiyoloji Bilimi’ni 5 bin yıllık doğu tıbbı ile birleştirerek ortaya çıkardığı Bütünsel Kinesiyoloji (PiKi), insanlara kaderlerini yeniden yazma imkanı verebiliyor.

  Kuantum Dokunuş-Supercharging, reiki, zihin bilimi, holistik beyin, EFT (Duygusal Özgürlük Tekniği), hipnoterapi, biyoenerji, kuantum fizik ve moleküler biyoloji alanlarındaki son gelişmelerden yararlanarak yaratılan bu eğitim modelini ve temel eğitimin detaylarını Kuraldışı Eğitim ve Danışmanlık’tan Bütünsel Kinesiyoloji Eğitmeni ve Danışmanı Dilek Kökter’e sorduk.

  PiKi’nin anlamı nedir?

  - Advertisement -

  PiKi, sonsuzluğu temsil eden ‘Pi’ ile Uzakdoğu kültüründe yaşam enerjisi anlamına gelen (chi) Ki sözcüklerinin birleşiminden ortaya çıktı. Açarsak; sonsuz yaşam enerjisi diyebiliriz.

  PiKi sistemi nasıl işliyor?

  Nil Gün’ün hazırladığı Bütünsel Kinesiyoloji eğitimleri; temel, orta, ileri ve master olarak bir program dizisinden oluşuyor ve her gün geliştiriliyor. PiKi’nin temel modülünün üç eğitimi var. Seviye 1’de zihinsel, Seviye 2’de duygusal, Seviye 3’te ise bedensel ve ruhsal boyutta denge sağlamak için eğitim veriliyor.

  PİKi, altenatif bir tedavi yöntemi midir?

  Hepimiz enerjiden oluşmuş varlıklarız ve enerji akışımızda tıkanma, zayıflama ya da ters akış gibi bozukluklar olduğu zaman bu durum fiziksel boyutumuza da yansıyor. En basitinden her gün trafiğe çıkmak bile enerji dengemizi bozuyor. Burada amaç, kişinin kendi enerji akış dengesini yeniden kurabilmesi… Bu yöntem, bir hastalık tanısı koymak ya da tedavi etme amacı taşımıyor. Bu dengeyi yeniden kurmak, kişiye maksimum enerji ile motive olup günü daha doyumlu ve aktif yaşama imkanı sağlıyor. Enerji akışı sağlıklıysa o zaman bağışıklık sistemi de düzgün çalışıyor.

  Enerji dengesi nasıl yeniden kuruluyor?

  Günlük birkaç PiKi egzersiziyle bunu kolayca sağlamak mümkün, ancak daha derin bir denge için bilinçaltına doğru bir yolculuğa çıkmak gerekiyor. Bizler zihnimizin farkında olduğumuz bilincimizden ibaret olduğunu sanıyoruz, oysa ki zihnimizin büyük bir kısmı bilinçaltından oluşuyor. Eğitimin ana amaçlarından bir tanesi de bilinçaltına yolculuk yapmak. Bunu nasıl yapıyoruz? Burada Kas Testi’nden, yani Enerji Testi’nden yararlanıyoruz. Bu Enerji Testi, bedendeki birçok kasla yapılabiliyor ama temel seviye eğitiminde öğrenme ve uygulama kolaylığı açısından biz kol kasını kullanıyoruz. Temel eğitimde katılımcılar önce kendi bedenleri ile iletişim kurmayı öğreniyor. Kaç yaşındaysak o kadar yıldır bu bedenin içindeyiz ama bedenimizi tanımıyoruz, onun dilini bilmiyoruz. Bedenimiz bizimle sürekli konuşuyor. Örneğin havasız bir ortama girince başımız ağrıyor, kötü gıda yiyince mide onu dışarı atıyor. Biz bu belirtileri hep bastırıyoruz. Oysa bedenimiz bize ‘Hayatında bir şeyleri değiştir’ diyor. Kol kası ile yaptığımız Enerji Testi sayesinde bedeni dinleyebiliyor, bilinçaltından bazı yanıtlar alabiliyoruz.

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz