Plajın güzeli siz olun!

15082013 plajguzeli2

Kış boyunca yaz hiç gelmeyecek gibi yediniz, içtiniz, vücudunuzu ihmal ettiniz ve sonunda olan oldu, yaz geldi. Hem de eli boş değil; yanında bikinilerle, kumsalla ve güneşle… Ne yapacaksınız? Yine kış aylarında olduğu gibi evde oturup kapalı kıyafetler giymeye devam mı edeceksiniz? Bunu yapmayacağınız kesin olduğuna göre, daha da gecikmeden çalışmaya başlayın!

Kış mevsiminde kendinizi ihmal ettiyseniz, yaz gelince bir panik havasına bürünmeniz normal. Hemen kilo vermeliyim… Güzel bacaklara sahip olmalıyım… Ayaklarıma bakım yapmalıyım… maddelerinin ardı ardına sıralandığı bir listeniz vardır eminiz. Eğer listeyi uygulamak için geç kaldığınızı düşünüyorsanız, atın o listeyi ve bize kulak verin. İşte, 15 günde başarabilecekleriniz!

 

Kendinize güvenin

* İşe, kendinize güvenerek başlayabilirsiniz. Öncelikle herkesin manken gibi bir vücuda sahip olması gerekmiyor. Bunu kabul etmelisiniz. Ayrıca sizin o mankenler gibi estetiğe de ihtiyacınız yok. Ben, estetik olmadan da güzel olabilirim diyorsanız, ilk adımı attınız demektir.

 

Diyet yapma zamanı

* Yediklerinize dikkat etmeniz şart! Sağlıklı ve düzenli bir beslenmeyle fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

* Sağlıklı bir diyette günde 500 kalori almanız gerekiyor. Bu nedenle yediklerinizi ona göre ayarlamalısınız.

* Protein alımı da çok önemli; et, süt ve süt ürünlerinden destek alabilirsiniz. Yüksek karbonhidratlı yemeklerden ve şekerden uzak durun.

* Bol bol su içmek gerektiğini de unutmamalı ve susuzluğunuzu şekerli içeceklerle bastırmaya çalışmaktan vazgeçmelisiniz. Alkolden de uzak durmanızda yarar var. Çünkü alkol gereksiz kalori alımına neden oluyor.

* Egzersizden kaçmayın. En azından bu 15 gün içinde, asansör yerine merdiveni kullanmalı ve gün içinde en az bir saat yürümeye çalışmalısınız.

* Yüksek kalorili atıştırmalıklar özellikle tatile hazırlık döneminde, en büyük düşmanınız. Canınız atıştırmak isterse, yaz meyveleri ne güne duruyor?

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here