Diğer
  Ana SayfaGüzellikPopoyu kaldırma zamanı

  Popoyu kaldırma zamanı

  -

  Yaz ayları herkes için sıcak hava, tatil, deniz demekken sizin için poponuzu gizlemek için yarattığınız kıyafet kombinleri, bacağınızı saklamak için geçirdiğiniz saatler anlamına geliyorsa estetiğin son gelişmelerinden haberiniz yok demektir. Çünkü artık sarkık popolar geriliyor, bacaklardaki fazlalıklar tarihe karışıyor.

  Hızlı kilo vermek, kötü ve dengesiz diyetler dokuların gevşemesine neden oluyor. Kilo verdikten sonra ortaya çıkan deformiteler vücudun güzel değil aksine kötü görünmesine sebep oluyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, “Basit deformiteler genellikle egzersiz ve endermoloji yani LPG denilen yöntemle düzeltilebiliyor, ancak deformite yani sarkıklık fazla ise bu durumda operasyonla kasık içlerine doğru lifting yapmak gerekiyor” diyor.

  Bacak içlerine dikkat!
  Özellikle bacak içleri daha ince ve gevşek bir dokuya sahip olduğu için sarkmaya ve deformasyona daha yatkın oluyor. Bacak içi gevşekliği kişinin genetik yapısına da bağlı. Bu durumun oluşmaması için düzenli spor yapılması gerekiyor. Düzensiz spor yapmak cildin gevşemesine de neden oluyor. Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, “Genellikle bacak içinde yağlanma sarkma ile birlikte görülüyor. Bu durumda yağları liposuction ile alıp kalan kısım için lifting uygulanıyor. Operasyonla oluşacak izler bacak içi kasık bölgesinde kalıyor ve zamanla yok oluyor” diyor. Operasyon genellikle 2-3 saat sürüyor ve bir gün sonra taburcu olunabiliyor. Özel bir korse yaklaşık üç hafta kullanılıyor. Dikişler genellikle iki hafta sonra alınıyor. Operasyondan 2-3 hafta sonra denize girilebiliyor. Ağır egzersiz ve spor iki ay yapılamıyor.

  SARKMANIN NEDENLERİ
  ● Bacak içinde genellikle sarkma, dış kısımlarda ve basenlerde ise selülit en sıklıkla görülen deformite oluyor.
  ● Aşırı güneşlenme ve solaryum da cilt kalitesini olumsuz etkiliyor ve deformiteye sebep olabiliyor.
  ● Sigara içilmesi elastin liflerinin sağlamlığını ve onarımını bozduğu için sarkmanın en önemli sebeplerinden biri.
  ● Vitamin ve mineral dengesinin korunması da doku gevşemesinin önlenmesi açısından önem taşıyor.
  ● Bazen çok genç yaşta bu deformiteler yani gevşeme ve sarkmalar oluşuyor. Bunun nedeni ise gelişme döneminde hızlı kilo alıp vermek ve dengesiz beslenme oluyor. Özellikle spor yapmadan hızlı ve çok miktarda kilo vermek bu deformasyona yol açabiliyor

  - Advertisement -

  mayis-2012-guzellik-estetik-1-2Sarkan popo geriliyor
  Sarkmaların görüldüğü bir başka bölge de popo altı oluyor. Bu bölgeye de izler popo arasında ve popo üstünde oluşacak şekilde germe işlemi yapılabiliyor. Genellikle poponun üst kısmında boşalma ve volüm kaybı da görülüyor, bu durumda popo üstünü dolduracak şekilde lipofilling yani yağ enjeksiyonu yapılıyor. Popo altındaki fazlalıklar da aynı seansta alınıp fazla cilt yukarıya doğru kaldırılıyor.
  Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, “Popo kaldırmak için silikon kullanmak tercih edilmiyor. Dolgu gereken durumlarda bu bölgeye yağ enjeksiyonu yapılıyor. Popo bölgesinin gerilmesinde dikişler iki hafta sonra alınıyor. Ameliyat sonrası egzersiz ve eğilme hareketlerine iki ay kadar dikkat etmek gerekiyor. Bu operasyon sonrası özel bir korse giyiliyor. Tam iyileşme 2-3 ayı buluyor. Deniz ve havuza da üç hafta sonra rahatlıkla girilebiliyor” diyor.

  Formsanté Dergisi Mayıs 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz