Diğer
  Ana SayfaHaberPsikolog ve Yazar Doğan Cüceloğlu hayatını kaybetti

  Psikolog ve Yazar Doğan Cüceloğlu hayatını kaybetti

  -

  Psikolog ve Yazar Doğan Cüceloğlu 83 yaşında hayatını kaybetti… İstanbul Beşiktaş’taki evinde ölü bulunan Doğan Cüceloğlu’nun ölüm nedeni Adil Tıp incelemesiyle ortaya çıkacak.

  DOĞAN CÜCELOĞLU’NUN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Türkiye’nin en psikoloji bilimi alanında en önde gelen isimlerinden Doğan Cüceloğlu yaşamını yitirdi. Doğan Cüceloğlu’nun Beşiktaş’taki dairesinde ölü bulunduğu belirtiliyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  ÖLÜMÜNDEN 2 SAAT ÖNCE PAYLAŞIM YAPMIŞTI

  Cüceloğlu, ölümünden iki saat önce sosyal medya hesabından bir paylaşım yapmıştı.

  DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

  Doğan Cüceloğlu, bir röportajında bir öğretmeninin yönlendirmesi ile psikoloji alanında bilim insanı olma hayali olduğunu keşfetmiş ve bu alana yöneldiğini ifade etmiştir. Mersin’in Silifke ilçesinde doğan Doğan Cüceloğlu ailenin 11’inci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

  - Advertisement -

  İstanbul Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünde okumuş, ardından ABD’de Illinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji alanında doktora yapmıştır. 25 yıl ABD’de yaşadıktan ve psikoloji alanında çalışmalar yaptıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür.

  Doğan Cüceloğlu, Türkiye’de psikoloji alanında yazdığı kitaplarla halkın psikolojiye olan ilgisini oluşturmada rol oynamıştır.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz