Diğer
  Ana SayfaRöportaj"Hep içime çekilirim, hatta kendimi kaplumbağaya benzetirim"

  “Hep içime çekilirim, hatta kendimi kaplumbağaya benzetirim”

  -

  Duru güzelliği, sakin kişiliğiyle pek çok kişinin beğenisini kazanan oyuncu Burcu Kara, yeni sezon öncesi tatil yaparak dinleniyor. İstanbul ve Kuzey Ege arasında mekik dokuyan Burcu Kara, hem kendinden, hem güzellik sırlarından hem de gelecek planlarının arasında yer alan tasarım hayalinden bahsetti.

  En son televizyon ekranlarında “Tatar Ramazan” dizisinde izlediğimiz Burcu Kara, final yapan dizinin ardından soluğu Kuzey Ege’de aldı. Gemlik doğumlu olan güzel oyuncu tam bir Ege aşığı. Metropol hayatının kalabalığından ziyade Burcu Kara, zeytin, zeytinyağı ve deniz üçgeninde huzuru bulabiliyor. Küçükken, tek kanal zamanı tenis maçlarını büyük beğeniyle izleyen Kara, üniversite yıllarında tanıştığı raketi o zamandan beri elinden düşürmüyor. Uzun zamandır fırsat bulup da tenis oynayamadığını belirten oyuncuyu tenis kortlarına davet ettik, bizim için eline raketi almasını istedik.

   

  Şu anda tatil yaptığınız bir dönemdesiniz. Nasıl değerlendiriyorsunuz bu zamanı?

  - Advertisement -

  Yaz tatili denilince özellikle deniz, olmazsa olmaz benim için. Tatil planı yaparken yurt dışına gideyim veya kültür gezisi yapayım gibi şeyler benim kitabımda pek yok. Mutlaka bir dalga sesi, rüzgar hışırtısı, belki bir teknenin esintisi olsun isterim. 

   

  Tatil için nereleri tercih edersiniz?

  Kuzey Ege’yi çok seviyorum. Kaz Dağları’nda olan yerlerin neredeyse hepsini bilirim. Assos’un sakinliğini, havasını, suyunu çok seviyorum ve bana da çok iyi geliyor. Tatil için nereye gidersem gideyim mutlaka Assos’a uğrama isteği duyarım. Hatta oraya gitmemişsem tatil benim için tam olmuş sayılmıyor. Orada arındığımı hissediyorum. En fazla Datça’ya kadar inebilirim çünkü güneyde aşırı sıcağı sevmiyorum. 

   

  Lezzet noktalarınız var mı oralarda?

  Tatilimi hep Ege’de yaptığım için otlu ve zeytinyağlı yemekler yiyorum ki zaten en sevdiğim yemeklerdir. Gemlikli’yiz ve ailem zeytincilik yapıyor. Dolayısıyla kendimi bildim bileli zeytin ve zeytinyağı soframın baştacıdır.

   

   

  Son oynadığınız dizi “Tatar Ramazan” final yaptı. Sizce erken bir final miydi?

  “Tatar Ramazan”, çok maliyetli ve zor bir işti. Bu sene başlayan dizilerin 32 tanesi üçüncü bölümde bitmiş dolayısıyla tutan iki-üç tane dizi var sadece. Bu açıdan bakılınca 26 bölüm yayınlanan “Tatar Ramazan” için erken final yaptı demek pek doğru olmaz. Bence bu kadar fazla dizinin olduğu bir piyasada gayet başarılı iş yaptı. Zaten yapımcıların bile akıl erdirebildiği bir durum değil. “Bu dizi tutar” diyorsun ancak bir bakıyorsun tutmamış. Bir de anlaştığın iş, izlediğinde başka bir iş haline dönüşmüş olabiliyor. Bazı mantık hataları yapılabiliyor. Hayal ettiğin dünya hayallerindeki gibi çıkmayabiliyor. Bu yönetmen için de böyle… Yönetmen de yapımcı da hayal kırıklığına uğrayabilir. Sonuçta bir kek hamuru gibi düşünmek gerekiyor. Mayası tutuyor ya da tutmuyor; kimse başlamadan ne olacağını bilemiyor. Oyuncu olarak bizim işimiz bana verilen karakterin üstesinden gelebilmek. Ben de bunun için çalışıyorum.

   

   

  Dizilere küstüğünüz yazıldı, doğru mu bu?

  Öyle bir şey demedim. Sadece gelecek sezona kadar dizilere ara vereceğimi söyledim.

   

  Yeni bir proje var mı üzerinde düşündüğünüz?

  Şu an tam karar aşamasındayım. Yeni bir proje var ve 15 güne bununla ilgili karar vermiş olacağım. Henüz belli olmadığı için hakkında bir şey söyleyemiyorum.   CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....