Diğer
  Ana SayfaGüzellikRahatlatan öneriler

  Rahatlatan öneriler

  -

  Ayaklarınız her zaman soğuksa, ağrıyorsa ya da sık sık karıncalanıyorsa… Vücudunuz tüm yükünü taşıyan ayaklarınıza hakettiği değeri vermiyorsunuz demektir. Oysa ayaklarınız, özellikle kapalı ayakkabıların içinde esir kaldığı soğuk havalarda daha fazla özene ihtiyaç duyuyor. 2 dakikadan 60 dakikaya kadar uzanan önerilerimizi uygulayın, dostları da düşmanları da ayaklarınıza bakltırın!

  2 dakika

  Ayaklarınız karıncalanıyor, üşüyor ya da ağrıyor mu? Öyleyse kan dolaşımınızı bir an önce hızlandırmanızda yarar var. Nasıl mı? Ayağa kalkın: önce yavaş yavaş ardından hızlı bir şekilde sağ ve sol ayağınızın üzerinde tepinin. Şimdi 2 dakika bekleyin. Artık sanki bulutların üzerindeymiş gibi keyifle yürüyebilirsiniz.

  5 dakika

  Ayaklarınız çok mu yoruldu? Yere bağdaş kurarak oturun. Sol elinizle sağ ayağınızı kavradıktan sonra el ve ayak parmaklarınızı birbirine geçirin. Derin ve düzenli olarak nefes alın. Ardından gözlerinizi kapayın ve tüm enerjinin vücudunuza nasıl yayıldığını hissetmeye çalışın. El ve ayağın birleşmesi, kan dolaşımını hızlandıracak, enerjiyi ve sıcaklığı oyak parmaklarınıza kadar yayacak. Şimdi aynı işlemi diğer eliniz ve ayağınızla tekrar edin.

  10 dakika

  Yürümeyi seviyor musunuz? Yanıtınız "evet" ise evinizde minyatür bir patika yolu yapabilirsiniz! Bunun için küçük çakıl taşlarını büyük bir leğenin içine doldurun. Çıplak ayakla leğenin içine girin; değişimli olarak sağ ve sol ayağınızı yukarı kaldırın. Bu sırada gözlerinizi kapayın ve patikada yürüdüğünüzü hayal edin. Ardından mentol içeren sprey kullanarak yorgun ayaklarınızı ferahlatmayı unutmayın! Artık ayaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak dinlendirebilirsiniz.

  20 dakika

  Yorgun ayaklarınızı yeniden canlandırmak içn birkaç basit zemin egzersizi uygulamaya ne derseniz? 1. Ayağa kalkın ve bez gibi yumuşak bir maddeyi ayak parmaklarınızla kavramaya çalışın. Aynı işlemi diğer ayağınızla da uygulayın. Bu egzersizi 5 dakika boyunca yapın. 2. Ağırlığınızı ayak parmaklarınıza verin ve her iki ayağınızı, tıpkı cam sileceği gibi, sağa ve sola kaydırın. Bu işlemi 2 dakika boyunca uygulayın. 3. Yere bir taş koyun ve taşın üzerini ayağınızla kapatın. Şimdi ayağınızı, tabanı artık taşla temas etmeyince dek bükün. Bu pozisyonda 10 sdaniye bekledikten sonra gevşeyin. Egzersizi, her ayağınız için 10 kez tekrarlamayı unutmayın!

  - Advertisement -

  30 dakika

  Ayaklarınız buz mu kesti? Öyleyse "baharatlı" bir ayak banyosu yapmanın zamanı geldi demektir! Geniş bir kapı 38 derece sıcaklıktaki suyla doldurun. Ardından 3 yemek kaşığı hardalı suyun içine atın. Şimdi ayaklarınızı kabın içinde, yaklaşık 20 dakika bekletin. Bu banyo, ayaklarınızı ısıtacak ve canlandıracak. buna rağmen ayaklarınız yine de üşüyorsa, pratik bir yöntemle hemen ısınabilirsiniz. Pamuklu çorabınızı daha önceden biraz limon suyu ve lavanta yağı damlattığınız soğuk suyun içine daldırın. Sudan çıkarın ve iyice sıktıktan sonra giyin. ayaklarınızın üzerini battaniyeyle örtün. Bu soğuk şok sayesinde kan dolaşımınız hızlanacak ve ayaklarınız ısınacak!

  60 dakika

  Kışın kapalı ayakkabılar içindeki ayaklarınızın neler çektiği bilemezsiniz!En iyisi kışın da onlara bakım uygulamak. Bakımınıza, meyve asitli kürle başlayabilirsiniz. 38 derece sıcaklıktaki suyun içine 1 limon suyunu ekleyin. Ayaklarınızı bu suyun içinde 10 dakika bekletin. Meyve asidi, cildinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlar. Sıra peeling'e geldi… 4 yemek kaşığı deniz tuzu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağıyla bacaklarınıza dairesel hareketlerle masaj yapın. Etkisini göstermek için 10 dakika bekledikten sonra bacaklarınızı durulayın. Artık sıra, en zevkli kısım olan Pedikürde… Tırnaklarınızı kesin ve törpüleyin, ölü hücreleri de ponza taşıyla giderin. Mantardan korunmak için parmak aralarını iyice kurulayın ve pudralayın. Beğeninize uygun renkte bir ojeyle pedikürünüzü tamamlayabilirsiniz. Biz, tred olan altın çerçeveli french oje öneriyoruz, kara sizin…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz