Diğer
  Ana SayfaSağlıkRegl öncesinde kontrol sizde

  Regl öncesinde kontrol sizde

  -

  Göğüslerde hassasiyet, karın ağrısı, yüzde oluşan sivilceler ve iştah artışı; yani Premenstürel sendrom! Doğal yöntemlerle PMS’ye savaş açın. Bu dönemi sağlıklı ve huzurlu geçirmeniz için işte önerilerimiz;

  2 dakika:

  Karın şişliğinden huzursuzluğa kadar pek çok şikayetinize çözüm aktarlarda Evening Primrose Oil, sıkıntı ve ağrıların giderilmesinde etkili.Bu doğal takviye, yağ asitleri içeriyor .

  5 dakika:

  Sinir ve uykusuzluk için bal kürü öneriyoruz.Kan dolaşımını hızlandırıyor ve kanı temizliyor. Sabahları 1 kaşık balın içine çörekotu ilave edin. Ağrıları hafifletmek icin de karanfil emin.

  10 dakika:

  Şifalı çaylar için. Üstelik hazırlaması da kolay. Papatyayı sade olarak haşlayabileceğiniz gibi civan perçemiyle de karıştırabilirsiniz. Gevşetici ve ağrı kesici özelliğe sahip.

  20 dakika:

  Kendinizi mis kokulu bir banyoyla ödüllendirin.Ağrıları dindirmek için küvete papatya yağı damlatabilirsiniz. Ağrı dindirme özelliği sayesinde sakinleşecek ve rahatlayacaksınız. Portakal yağı da huzursuzluk ve yorgunluğa karşı etkili.Lavanta, yasemin ve gül de diğer önerilerimiz.

  - Advertisement -

  30 dakika:

  Her gün düzenli yoga yapın. Zihinsel ve bedensel gerginliği gidermek için birebir olan yoga, kan dolaşımını hızlandırıp iç organlarınıza masaj yapıyor. Kasların sağlıklı çalışmasını sağlıyor.

  60 dakika:

  Egzersiz yapmak, göğüs hassasiyetinizi ve vücudunuzdakui su birikimini azaltacak. Salgılanan mutluluk hormonu endorfin sayesinde kendinizi dinç hissedeceksiniz. Kendinizi fazla yormamaya ve nefes egzersizleri yapmaya dikkat edin.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz