Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsRusya'da endişe büyük! Koronavirüs artışı devam ediyor

  Rusya’da endişe büyük! Koronavirüs artışı devam ediyor

  -

  Dünya yeni tip Koronavirüs salgınıyla mücadele etmeye devam ediyor. Toplam koronavirüs vaka sayısı dünyada 4 milyon 300 bini geçmiş bulunmakta. Rusya’da ise tablo giderek vahimleşiyor. Hızla artan vaka sayıları ülkede endişe yaratıyor. Peki Rusya’da neler oluyor? Rusya’da son Koronavirüs vaka ve ölüm sayısı kaç? Detaylarına bakalım…

  BİR GÜNDE 10 BİN KORONAVİRÜS VAKASI

  Son 24 saatte 10 bin 28 kişide daha Covid-19 tespit edilmesiyle vaka sayısı 242 bin 271`e ulaştı. Rusya’da vaka sayısında günlük artış oranı yüzde 4,3 olurken, yeni vakaların yüzde 44,5`inde semptom görülmediği kaydedildi.

  RUSYA GÜNCEL KORONAVİRÜS TABLO VE SAYISI

  Wordometter’in verilerine göre 15 Mayıs itibariyle Rusya’da, Koronavirüs vaka sayısı 262 bin 843 kişiye ulaştı. Hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 418 kişiye yükseldi. Rusya’da iyileşenlerin sayısı ise 58 bin 226.

  SALGININ MERKEZİ MOSKOVA

  Yeni vakalar ülke genelinde yaşansa da başkent Moskova’da vaka sayısı 4 bin 703 artarak 126 bin 004’e çıktı. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 53 artarak 1232’ye yükseldi. Yeni vaka sayısı ile salgından en çok etkilenen şehir oldu. Yeni vakaların çoğunluğunun da başkentte tespit edildiği kaydediliyor. Bu kişilerin neredeyse yüzde 85’inin 65 yaşın altında olduğu belirtiliyor.

  - Advertisement -

  RUSYA KORONAVİRÜS TOPLAM ÖLÜM GRAFİĞİ

  Rusya güncel Koronavirüs tablosu için tıklayınız

  RUSYA’DA KORONAVİRÜS SÜRECİ NASIL İŞLEMİŞTİ?

  Rusya’da, ilk Covid-19 vakaları 31 Ocak`ta Tümen ve Sibirya`nın güneyindeki Transbaykal bölgelerinde 2 Çin vatandaşında tespit edilmişti. İlk Covid-19 kaynaklı ölüm ise 19 Mart`ta başkent Moskova`da 79 yaşındaki bir kadının hayatını kaybetmesiyle gerçekleşmişti. Martın sonundan itibaren sınırlarını kapatan Rusya, salgının artmasıyla “yüksek hazırlık durumu”na geçmişti.

  Moskova başta olmak üzere ülkenin bazı bölgelerinde sokağa çıkma kısıtlamaları getirilmiş, market ve eczaneler hariç tüm mağazalar, restoran, kafe, eğlence, kültür ve spor merkezleri kapatılmıştı.

  Taksiler dahil toplu taşıma araçları, iş yerleri, marketler ve kalabalık ortamlarda maske ve eldiven takmak zorunlu hale getirilmişti.

  Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, İnşaat Bakanı Vladimir Yakuşev, Kültür Bakanı Olga Lyubimova ve Rus Parlamentosunun alt kanadı Duma`daki bazı milletvekillerinde Covid-19 tespit edilmişti.

  Dün Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıklayarak, hastanede tedavi gördüğünü belirtmişti.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz