Rüya gibi tatiller…

0

Tatil dönüşünde sadece bronz teninizle değil, formda vücudunuzla da sükse yapabilirsiniz. Spa otelleri spa merkezlerinde sundukları hizmetlerle bunu hayal olmaktan çıkarıyor. Biz de yaz aylarında güney sahillerini tercih edenler icin gezdik, gördük ve seçtik. İşte 8 otel ve 8 spa merkezi.

Elif Duran

1. ÇEŞME ALTINYUNUS BIO TERMAL VE THALASSO MERKEZİ

Beyaz kumlu plajlarıyla Çeşme, Uzakdoğu'nun egzotik sahillerini aratmıyor. Çeşme Altınyunus da bölgenin en eski otellerinden… 1970 yılında kurulan otel son yıllarda sağlıklı yaşam konseptiyle öne çıkıyor. Çeşme Altınyunus, özel marinası, tenis kortları, alışveriş merkezleri, sörf, dalış gibi aktiviteleriyle kendini sürekli yeniliyor. Ayrıca Altın Yunus bünyesinde bulunan ve farklı zevklere hitap eden çeşitli restoran, cafe ve barlar da konuklarına hizmet veriyor. Çeşme Altınyunus'un thalasso merkezinde deniz suyuyla yapılan bakımlardan faydalanmak ya da zayıflama programlarına katılarak eve incelmiş bir şekilde dönmek mümkün… 517 odalı Çeşme Altınyunus, İzmir Havaalanı'na 90 km uzaklıkta.

Aktiviteler: Çeşme deyince akla ilk gelen spor kesinlikle rüzgar sörfü. Bölge olarak Çeşme, rüzgar sörfü için çok uygun. Zaten her sene burada çeşitli turnuvalar, şampiyonalar düzenleniyor. Siz de Çeşme Altınyunus'ta konakladığınız süre boyunca, eğer bilmiyorsanız sörfe başlamak için ilk adımları atabilirsiniz. Onun dışında bölgede diğer su ve doğa sporlarını yapmak da mümkün.
Spa Merkezi: Altınyunus'un spa merkezinde ısıtılmış deniz suyu ve termal sularla, doktor kontrolünde çeşitli bakımlar yapılıyor. Ayrıca isteyenler, yaz ya da kış döneminde, bir haftalık, 14 ya da 21 günlük programları alabiliyor ve burada zayıflama amaçlı konaklayabiliyorlar. Kişiye özel diyet planlanıyor ve ideal kilo tespiti de yapılıyor.
Seçtiklerimiz: Lokal masaj: 40 milyon TL, genel masaj: 55 milyon TL, Balneo + yosun terapi: 55 milyon TL, afüzyon masajı: 50 milyon TL, deniz tuzu banyosu: 40 milyon TL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here