Diğer
  Ana SayfaGüzellikSaç neden dökülür? İşte sebepleri ve saç dökülmesinin tipleri

  Saç neden dökülür? İşte sebepleri ve saç dökülmesinin tipleri

  -

  Erkeklerin yaşadığı ve kafasına taktığı en önemli problemlerden biri saç dökülmesidir. Peki, saç neden dökülür? Saç dkülmesinin sebepleri nelerdir? Saç dökülmesinin tipleri nelerdir? Dr. Emrah Çinik yanıtladı…

  Dr. Emrah Çinik, “Saç dökülmesinin önemli bir psikolojik problem teşkil ettiğini ve özgüven duygusuna zarar verdiğini belirterek Saç dökülmesi problemi kişilerin görünümlerini etkileyen çekiciliklerinin cazibelerinin düştüğünü ve erken yaşlandıklarını hissettirmektedir. Saç dökülmesi önemli bir psikolojik problem teşkil etmekte ve özgüven duygusuna zarar vermektedir.” dedi.

  Dr. Çinik, bu sorunla baş etmenin birçok yolu bulunmakla beraber saç dökülmelerinin önüne geçmenin ancak erken dönemde uygulanacak olan saç mezoterapisi ve PRP tedavisi ile mümkün olduğunu ifade etti. 

  ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ SEBEPLERİ

  • Genetik faktörler
  • Ailesel yatkınlık
  • Stres
  • Çevresel faktörler
  • İlaçların yan etkisi
  • Beslenme alışkanlıkları da saç dökülmesinde etkilidir.

  saç dökülmesinin nedenleri

  ERKEKLİK HORMONU SAÇ DÖKÜLMESİNDEN SORUMLUDUR

  Erkeklik hormonu dihidro-testosteron DHT saç dökülmesinden sorumludur. Dökülme bölgesinde bu hormonun aktivitesinin arttığı gözlenmiştir.

  Başın ense ve yan bölgesindeki saçların DHT hormonundan etkilenmediğini ve genetik olarak dökülmemek üzere kodlandığını kaydeden Dr. Çinik, ekildikleri yerlerde de hayat boyu kalıcı olurlar. Siz de saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız fakat kişisel görünümünüzü korumak ve bu sorunla başa çıkmak istiyorsanız bir an önce harekete geçmelisiniz.

  - Advertisement -

  ERKEKLERDE SAÇ KAYIPLARININ DÖKÜLMESİNİN TİPLERİ VE SINIFLAMASI

  • Hafif derece kayıp ön saç çizgisinden başlar tip 1 ve tip 2.
  • Orta derece kayıp üstlerden tepeye doğru ilerler tip 3 tip 4 ve tip 5.
  • İleri derece kayıp tepeden arkaya doğru iner tip 6 ve tip 7.

  Erkeklerde tüm saç dökülmesi tiplerinde saç ekimi yapılabilir. Hafif ve orta derecede saç dökülmelerinde 1 seans saç ekimi yeterli sıklık ve kapama sağlar.

  İleri derecede olan saç kayıplarında 1 seans saç ekimi kişiyi saçsız görünümden kurtarır ve daha iyi bir görünüm sağlar.

  Kişi tüm sahaların kapatılmasını ve sıklığın artmasını isterse 2-3 seans saç ekimi yapılabilir ifadelerini kullandı.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz