Diğer
  Ana SayfaGüzellikSaç probleminizi belirleyin!

  Saç probleminizi belirleyin!

  -

  Saçlarınız yıpranmış mı? Çok mu dökülüyor? Aşırı yağlanma mı var? Kepeklendi mi? Yaz sonrası yıpranan saçlarınıza sağlık, parlaklık ve esneklik kazandırmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey, önce saç probleminizi belirlemek sonra da bu probleme çözüm sunabilecek uygun ürünleri seçmek.

  YIPRANMIŞ SAÇLAR

  Sorun: Yıpranmış saçlarda en büyük sorun, saçın gücünü, esnekliğini, parlaklığını sağlayan protein yapıtaşlarının yok olmasıdır. Yıpranmış saçın yüzeyi pütürlü olur. Saçların görünümü daha mattır ve hidrofobik koruma tabakasını kaybettiği için daha az su çeker. Yıpranmış saçın nem tutma kapasitesi düşüktür. Yıpranma sonucunda saç zamanla incelir, canlılığını kaybeder ve yaşlanır. Böylece saçlar kuruyup matlaşır, cansızlaşarak zor şekil alır hale gelir. Saç uçlarında kırılmalar meydana gelir. Kuruyup matlaşan saçlarda, saç telinde gerekli miktarda su molekülü bulunmadığı için saç teli elastikiyetini kaybeder ve kimyasal bağlarında zayıflama meydana gelir.

  NEDENİ:

  Hava kirliliği, güneş ışınları, deniz, kum ve rüzgar saç tellerinin yıpranmasındaki en büyük etkenler. Bunların dışında kalitelisiz boyayla yapılan boyama ve röfle işlemleri, oksijen içeren saç ürünleri, sıcak ve sık çekilen fönler, sağlıksız saç fırçaları ve tarakları saç tellerini zayıflatır. Ayrıca köklerdeki zayıflıklar saç uçlarında da zayıflamaya yolaçar ve saç telleri koparak çatallaşmaya başlar. Bunlara ek olarak sebumun yetersiz salgılanması, hormonal dengesizlik, yanlış beslenme ve stres gibi iç etkenler de yıpranmayı ayrıca tetikler.

  - Advertisement -

  ÖNERİMİZ:

  Yıpranmış saçların bakımında ilk adım, saçın cinsini ve hangi bakımlara ihtiyaç duyduğunu saptamaktır. Saçlarınız boya, röfle, balyaj gibi işlemlerden geçmişse seçeceğiniz bakım ürünleri ve yöntemleri de buna uygun olmalı. Saçlarınızın ışıl ışıl olabilmesi ve canlılığını koruyabilmesi için saç ve saç derinizi guçlendirmeli, solgun görünen ve matlaşan renkten kurtulmak için mutlaka düzenli bakım yapmalısınız. Yaz aylarında yıpranan saçlar için saç derisi ve saç tellerini onaran bakım ürünlerini deneyebilirsiniz. Saçlar çok yıpranmışsa şampuanlamadan önce besleyici bir ürün kullanın. Saçınızı sıcak bir havluyla sararak önerilen süre kadar bekleyin. Sıcak havlu ürünün saçınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Daha sonra, saç tipinize uygun ve besleyici özelliğe sahip bir şampuan ile yıkayın. Sonra saç kremini uygulayın. Haftada bir kez yıpranmış saçlar için hazırlanmış besleyici bir maske uygulayın. Saçınızı çok sıcak kurutmayın ve sert bir şekilde taramayın. Tarama işleminden önce saçınızın kolay açılmasını sağlayacak ürünler kullanın. Saç fırçanızı ise yumuşak ve doğal kıllı olanlardan seçin. Saçın doğal korunmasını köklerdeki sebum salgısı sağlar. Saçınızı kökten uca doğru fırçalayın böylece sebumun saç boyunca yayılmasını sağlamış olursunuz. Kırıklarınızı düzenli olarak kestirin. Sağlıklı saçlar için sağlıklı beslenmeye dikkat etmek gerekiyor. Saçlar için en gerekli C vitaminini; turunçgiller ve ıspanaktan sağlayabilirsiniz. Rengi sarı ve kırmızı olan tüm besinler, portakal, havuç, karaciğer, kayısı, süt ve sütlü gıdalar A vitamini bakımından zengin. B vitaminini ise tüm yeşil bitkilerden, mısırözü ve ayçiçek yağlarından alabilirsiniz.

  ÇÖZÜM

  Wella’nın yıpranmış ve hasar görmüş saçlar için badem yağı içeren Lifetex Yoğun Bakım ve Onarım Serisi’ni deneyebilirsiniz. Yıpranmış saçlara özel olarak geliştirilen seri, saça canlı bir görünüm için gereken tüm besinleri sağlıyor. Zengin Badem Yağı İçeren Onarıcı Kompleks yıpranmış saça derinlemesine nüfuz ederek saçı içten dışa doğru onarıyor ve zarar görmüş saçı yoğun olarak yapılandırıyor. Kullanım sonucunda saç doğallığına kavuşarak, güzel ve sağlıklı görünüyor. İçten dışa onarım sayesinde ipeksi bir parlaklık kazanıyor. Seride şampuan, bakım kremi, bakım spreyi, bakım köpüğü, bakım&onarım yağı, yoğun bakım maskesi, ısı maskesi, anında yoğun bakım&onarım ampulü ve düzleştirici krem bulunuyor. Daha etkili sonuç alınabilmesi için, Lifetex Extra Rich Serisi ürünleri birarada kullanılmalı. Yoğun Bakım § Onarım Şampuanı’nın mutlaka arındırıcı ve onarıcı olarak kullanılması gerekiyor. Diğer ürünleri ise saç tipiniz, yıpranma oranınız, kullanım şekli, kullanım sıklığı tercihinize göre ayrıştırarak kullanınız. Bu konuda kuaförünüzün uygun ürünü tavsiye etmesini isteyiniz.

  Devamı Ekim sayısında…  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz