Diğer
  Ana SayfaGüzellikSaçınız zil çalıyor

  Saçınız zil çalıyor

  -

  Saçlarınız bir türlü uzamıyor, sürekli kırılıyor ya da elektriklenip istediğiniz şekle girmiyorsa sebep sadece kuaförünüz olmayabilir. Çoğu zaman yedikleriniz de saçlarınız üzerinde etkili oluyor. Eğer sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız sağlıklı beslenmeye de dikkat etmelisiniz.

   

   

   

  - Advertisement -

   

   

   

   

  21062013 sacbakim4Uzamayan saçlar

  Saçlarınızın uzamamasından şikayet ediyorsanız protein bakımından zengin besinler tüketmiyorsunuz demektir. Özellikle soyanın saç uzamasında etkili olduğu biliniyor. Bu nedenle saçlarınızın uzaması için bol bol soya tüketmeye özen göstermelisiniz.

   

  Kepek sorunu

  Saç ve saç hücrelerindeki sorunlardan kurtulmak için demir eksikliğini gidermeniz gerekiyor. Demir ise en çok tam tahıllı besinlerde bulunuyor. Demir eksikliği giderildiğinde kepek sorunundan kurtulabilirsiniz.

   

  Nemlendirici etkisi

  Keten tohumu, fındık, ceviz ve somonda bol miktarda bulunan Omega 3 yağ asiti, saç derisinin nemlendirilmesine yardımcı oluyor. Böylece saçlarınız dipten uca daha sağlıklı beslenebiliyor.

   

  Saç güçlendirici

  B vitamininin B2, B6 ve B12 gibi her çeşidi kafa derisine oksijen ve besin taşıdığı için önemli. Bu vitaminleri içeren avokado, brokoli, süt ve süt ürünleri gibi besinleri tükettiğinizde saç deriniz beslendiği için saçlarınızın kökten uca sağlıklı olarak uzamasını sağlayabilirsiniz.

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz