Diğer
  Ana SayfaGüzellikSaçlarım ipek gibi

  Saçlarım ipek gibi

  -

  Yıka ve çık devri geride kaldı… Artık bakımlı, parlak ve dış etkilere dayanıklı saçlara kavuşmak için biraz çabalama zamanı!

  Saç tipinize uygun ürün seçin!
  Kuru, boyalı, ince telli… Saç tipinize göre ürün kullanmadığınız sürece bakımlı saçlara kavuşamazsınız. Parlak ve dayanıklı saçlara kavuşabilmenin tek yolu bu. İyi bir saç ürünü pahalı olan değil, saçınıza uygun olandır.

  Saç uçlarınızı düzelttirin
  Saçlarınızdaki kırıklardan kurtulmanız şart. 6-8 haftada bir kuaförünüzü ziyaret edin.

  Bakım formülü!
  Saç bakım ürünlerinizin güneşe karşı da etkili bir formülü olmasına dikkat edin. Şampuan, her zaman iyi değildir. Saçlarınızı sadece kirli olduğunda şampuanlayın. Tabii bu her gün duş almanıza engel değil…

  Profesyonel bakım şart!
  Evet, mutfaktan gelen formüller de bazen işe yarıyor ama kozmetik ürünlerden bu denli korkmanıza gerek yok. Bir sürü deneyden sonra piyasaya sunulduklarını unutmayın ve onlardan destek alın.

  Rengi kadar, sağlığı da önemli
  Markete girdiğinizde onlarca çeşit saç boyasıyla karşılaşıyorsunuz. Genelde de fiyatına bakarak seçim yapıyorsunuz. Saçlarınız zarar gördüğünde tekrar sağlıklı görünebilmeleri için harcayacağınız parayı da göz önünde bulundurun. En az katkı maddesi içeren, doğal formüllü boyalar kullanmak çok daha doğru olacak.

  - Advertisement -

  Tarak seçimi
  Büyük dişli taraklar saçlarınıza daha az zarar verir. Ayrıca saçlarınızı kuruyken taramak da doğru değil. En azından nemli olmalarını sağlayın.

  Yaz etkisi
  Güneş, klor ve tuzlu suyun saçlarınıza ne kadar zarar verdiğini tahmin etmeniz zor değil. Yazın saç koruyucu ürünler kullanmanız şart.

  Saç ütülemek 70’lerde kaldı!
  Acil durumlarda akla ilk gelen çözüm eskiden ütülemekti. Ama şimdilerde durum değişti. Hemen her elektronik alet markasının saç düzleştirici ürünü var. Haftada 1-2 defayı geçmemek koşuluyla, güzelliğiniz için onlardan destek alabilirsiniz.

  saclarim-ipek-gibi-liste

  Gözde Kaynak
  Formsante Temmuz 2010 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz