Diğer
  Ana SayfaGüzellikSaçlarınız da tatil yapsın

  Saçlarınız da tatil yapsın

  -

  Tatil denilince akla yaz akşamlarında ne giyeceğinizden çok saçınızı nasıl şekle sokacağınız geliyorsa ‘Saçı şekle girmeyen kadınlar kulübü’ne hoş geldiniz. Her tatilde ‘Denizden çıkınca maymuna döneceğim, yakında kuaför var mı?’ endişeleri yaşamamak için acil kurtarma planınızı önceden yapmalısınız.

  Saçımı toplasam bir türlü, açsam başka türlü. Elektrikleniyor, kabarıyor, sönüyor ya da karşımda güzel saçlarıyla dolaşan kızınkine hiç benzemiyor. Hadi denizi geçtim, akşam bir yerlere gitmeye kalksam yine aynı durum yaşanıyor. Fön çektirsem sıcaktan dayanmıyor. İşte bu durumda anladım ki tek çare kozmetik ürünlerin yardımına başvurmak. Fakat saç da cilt gibi sorununa özel çözüm istiyor. Eğer siz de bizim gibi ‘mağdurum da mağdurum’ diye etrafta dolanıyorsanız bu yazıyı okumalısınız.

  ✽ Tatil öncesi bakımı duydunuz mu? Cevabınız ‘hayır’ ise kuaförünüzle çok fazla sohbet etmiyorsunuz demektir. Tatile gitmeden önce saçımızın nemini korumak için mutlaka bakım uygulaması yaptırmalıyız. Bu maskelerin evde yaptığımız maskelerden farkı ise profesyonel ellerde yapılacak uzun bir bakım olması.
  sacbakim-temmuz-2012-resim-4✽ Güneş ışınları saçlarımızın sadece yapısını değil aynı zamanda rengini de bozuyor. Zaten bir süre sonra solan rengi güneş ışınları daha da solduruyor. Bütün gün şapka takamayacağımıza göre saçımızın rengini koruyacak ürünleri bavulumuza atmalıyız. Tatile giderken her zaman kullandığımız şampuanı bir kenara bırakmalıyız. Çünkü tatilde her gün yıkanan saçlara özel bir şampuan kullanmak saçın yıpranma olasılığını azaltıyor.
  ✽ Tatile gitmeden önce röfle konusunda karar vermelisiniz. Eğer röfle yaptırırsak saçımız daha fazla yıpranıyor, yaptırmazsak dipler farklı, uçlar farklı görünüyor. Bu durumda yapılması gereken şey ise röfle yaptırmadıysanız saçların uçlarını toplayarak dolaşmak. Böylece saçların uçları güneş ışınlarından etkilenmezken dipleri de açılmış oluyor.
  ✽ Özellikle yaz aylarında haftada bir defa saça nem maskesi yapmak gerekiyor. Bunun için birçok kozmetik ürün bulunuyor. Fakat bunun yanında argan yağı, zeytinyağı, badem yağı gibi doğal yağlar da saçın nemlenmesini sağlıyor. Maskeyi saçın dipleri yerine uçlarına sürerek en az 15 dakika sıcak bir havluya sarılı beklemek ise şu ana kadar duyduğumuz en etkili yöntemlerden biri.

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz