Diğer
  Ana SayfaGüzellikSaçlarınızla barışma zamanı

  Saçlarınızla barışma zamanı

  -

  Kıvırcık saçlılar düz saçlara, düz saçlılarsa kıvırcık saçlara sahip olmak istiyor… Yapılan araştırmalar kadınları yüzde 80’inin saçlarının doğal şeklini değiştirmeye çalıştığını ortaya koyuyor! Oysa, doğanın verdiğiyle barış yapıp onu en güzel şekilde kullanmak hem çok daha pratik hem de çok daha akıllıca. İşte, doğal saç tipinizle barış imzalatacak öneriler…

  Kuaförde geçirilen uzun saatler, harcadığınız milyonlarca para, katlandığınız onca sıkıntı' Saçlarınıza istediğiniz şekli vermek için ne fedakarlıklarda bulunduğunuzu anlatmaya bu kelimeler yeterli olmayabilir ancak neden bunca zahmete girdiğinizi anlamak aslında o kadar da zor değil. Yale Üniversitesi'nden Psikoloji profesörü Marianne LaFrance bunun nedenini şöyle anlatıyor: "Hep kendinde olmayanı istemek".
  Saçlarla ilgili yapılmış araştırmalar, onların kadınlar üzerindeki etkisini daha açık ortaya koyuyor. 2000 yılında Prof. LaFrance'ın yaptığı araştırmaya göre, saçlarınızın bakımsız göründüğü bir gün, bütün moralinizi kolaylıkla çökertmeye yeterli. Yine aynı araştırma, saçlarından memnun olmayan kadınların kendine güveninin daha az olduğunu, kendilerini işlerin üstesinden gelecek yeterlilikte görmediğini ve hatta saçlarıyla mutlu olan kadınlara göre kendilerini daha az zeki gördükerini ortaya koyuyor. Ve aslında sizi mutsuz yapan şey, saçlarınıza karşı verdiğiniz mücadele sırasında kendinize verdiğiniz zarar. LaFrance çıkış yolunu ise şöyle açıklıyor: "Sahip olduğunuzu kabullenip onunla birlikte olmayı öğrenerek daha mutlu olacaksınız ve dolayısıyla saçınız çok daha sağlıklı olacak".
  Biz de bu araştırmaya kulak verdik; yazımız saçlarınızı doğal haliyle kabullenerek nasıl mutlu olacağınızı öğretiyor. Önerilerimiz dalgalı, düz ve kıvırcık saçlıları sevindirecek.

  DALGALI SAÇLAR

  Siz zaman zaman sıkılsanız da ipek gibi pırıl pırıl parlayan düz saçlara pek çok kadın imrenerek bakar. Ve eğer saçınızın doğal yapısı düzse onu bu hale sokmak için fazla da çaba harcamanıza gerek yok.
  Mükemmel kesim için
  Düz saçlar her türlü boyu ve kesimi iyi gösterebilir. Özellikle uzun ve yuvarlak kesilmiş düz saçlar çok güzel durur. Eğer saçlarınız gürse, hacmi azaltmak ve hareket kazandırmak için kuaförünüzden uçlarına katlı kesim uygulamasını isteyebilirsiniz.
  Şekillendirirken
  Düz saçların en büyük sorunu, özellikle ince telli saçlar için , hacimsiz ve donuk durmaları olabilir. Ayrıca saçların kuru ve sert oluşu da karşılaşılan diğer bir sorun. Bunu engellemek için Düz saçlara uygun parlaklık veren şampuanlar ve saç bakım kompleksleri kullanabilirsiniz. Saçlarınızı kuruturken bir yandan da kalın telli, yuvarlak bir fırçayla taramanız saçlarınızın doğal bir parlaklığa sahip olmasını sağlayacak.

  KIVIRCIK SAÇLAR

  Kıvırcık saçlarınızı sevmeniz için o kadar çok neden var ki! Sözgelimi, herkesin istediği gibi dolgun ve havalı bir görünüm elde etmek için parmağınızı bile kıpırdatmanız gerekmiyor. Sadece saçlarınızın dilinden biraz daha anlayın yeter.
  Mükemmel kesim için
  Kıvırcık saçları daha iyi göstermek için katlı kesim yapılması şart. Saçlarınızı omuz uzunluğunda – hatta daha da uzun olabilir- korumanız yerinde. Çünkü böylece kabarmalarını engelleyeceksiniz. Ayrıca kesim sırasında saçlarınızın kuru olması kesim sonunda tam olarak istediğiniz boyu elde edebilmeniz için önemli.
  Şekillendirirken
  Saçlarınızın istediğiniz gibi şekil alması için banyo sırasında besleyici bakım kompleksi kullanmayı ihmal etmemeniz gerek. Daha hacimli durmasını istiyorsanız, saçlarınızı ıslakken tepede toplayın ve öyle kurutun.

  - Advertisement -

  DÜZ SAÇLAR

  Siz zaman zaman sıkılsanız da ipek gibi pırıl pırıl parlayan düz saçlara pek çok kadın imrenerek bakar. Ve eğer saçınızın doğal yapısı düzse onu bu hale sokmak için fazla da çaba harcamanıza gerek yok.
  Mükemmel kesim için
  Düz saçlar her türlü boyu ve kesimi iyi gösterebilir. Özellikle uzun ve yuvarlak kesilmiş düz saçlar çok güzel durur. Eğer saçlarınız gürse, hacmi azaltmak ve hareket kazandırmak için kuaförünüzden uçlarına katlı kesim uygulamasını isteyebilirsiniz.
  Şekillendirirken
  Düz saçların en büyük sorunu, özellikle ince telli saçlar için , hacimsiz ve donuk durmaları olabilir. Ayrıca saçların kuru ve sert oluşu da karşılaşılan diğer bir sorun. Bunu engellemek için Düz saçlara uygun parlaklık veren şampuanlar ve saç bakım kompleksleri kullanabilirsiniz. Saçlarınızı kuruturken bir yandan da kalın telli, yuvarlak bir fırçayla taramanız saçlarınızın doğal bir parlaklığa sahip olmasını sağlayacak.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....