Diğer
  Ana SayfaSağlıkSağlıklı beslenmek bende alışkanlık oldu

  Sağlıklı beslenmek bende alışkanlık oldu

  -

  1274712171-0Türkiye’nin gurur duyduğu genç moda tasarımcılarından Arzu Kaprol, yoğun temposuna rağmen beslenmesine dikkat ediyor. Hatta bir dönem o kadar çok dikkat etmiş ki sonunda gittiği diyetisyen metabolizmasını aşırı yavaşlattığını fark ederek, kendisinde fazla bulduğu üç kiloyu vermesi için daha fazla yemesini öğütlemiş! Kaprol’le bir sonbahar öğleninde hem yemekten hem de “tasarlamak”tan konuştuk.

  Sıkı bir diyet mi uyguluyorsunuz?
  Hayır, aslında hayatımda ilk kez bu sene diyetisyene gittim. Vermek istediğim bir 3 kilo vardı sonra ortaya çıktı ki insanlar 1600-1800 kalorili diyet yaparken, ben normal hayatımda 1200 kalori alıyormuşum. Metabolizmamı yavaşlatmışım. Zaten ben çok rahat vejetaryen olabilirim. Sebze yemeyi çok severim. Akşamları tatlı yemem. Ama şaşırtıcı bir şey oldu ve diyetisyen “Çok sağlıklı besleniyorsunuz biraz daha yiyebilirsiniz” dedi ve metabolizmamı hızlandırmak için daha fazla yemek önerdi. Şimdi öyle 3 kilo verdim..

  Çok stresli bir işiniz var ve çok sık yolculuk yapıyorsunuz. Diyet yapmak zor olmalı?
  Diyet değil ama sonuçta her yer yerde yiyecek bir şeyler bulabiliyorsunuz. Belki de o yüzden bu kadar sebze yemeğe alıştım. Uçak yolculuklarında vücudum da şişiyordu. Mümkün olduğunca vejetaryen yerim o yüzden uçakta. Daha çok sebze yemeye dikkat ettim yıllar içersinde. Öğün hiç atlamamaya çalışıyorum. Aralarda mutlaka bir şey yemeğe dikkat ediyorum. Akşamları mutlaka hazım çayı içiyorum. Sabahları mutlaka kahvaltı etmeye çalışıyorum. Sadece yoğurt bile 1274712171-1olsa sabah kahvaltısı ediyorum.

  Neyin moda olacağını siz belirliyorsunuz.. Bazı şeyleri öngörmek gerekiyor herhalde?
  Aslında bir şeyi tasarlamayı seviyor olmak müthiş bir bencilliği de beraberinde getiriyor insanın yaptığı işe karşı. Hayatında yapmak istediklerine karşı. Her şeyi tasarlamak istiyorsunuz.

  Moda dışında tasarımlarınız var mı?
  Yok ama tasarlamayı istediğim, keşke şöyle tasarlansaydı dediğim bazılarının ah ne kadar güzel tasarlamış dediğim bir sürü şey tabii ki var. Ama bence esas önemlisi hayatınızı tasarlamak istiyorsunuz.

  - Advertisement -

  İki kişi için de tasarlayabiliyor musunuz?
  Her şeyi tasarlamak istiyorsunuz, o yüzden çok fena, bencilce bir şey ya.. Karşı taraf için keyif alıyorsa ancak çekilebilir bir tarafı olabilir..  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz