Diğer
  Ana SayfaGüzellikSağlıklı Saçlar...

  Sağlıklı Saçlar…

  -

  Zaman, para ve enerji…Saçlarımızın güzelliği için bu üçlüyü nasıl da sınırsızca harcarız. Oysa sağlıklı saçlar için biraz da bilinçli olmak gerekiyor. Doğru uygulanan bir bakım programıyla ışıltılı, canlı ve kolaylıkla şekil alan saçlara kavuşmak işten bile değil…

  Saçın, baş derisi altında kalan kısmı kök;saçın beslenmesini sağlayan küçük bir depo niteliğinde. Bunun boyutu saç telinin kalınlığını belirliyor. Saç derisinden salgılanan yağ yüzünden tıkanan kökün iyi beslenmesi mümkün değil. Bu da saç telinin kalitesini düşürüyor.

  Şampuan seçimi önemli. İyi şampuan, saç derisinde biriken yağı giderecek ve saç derisine zarar vermeyecek kadar hassas olmalı.

  Saçlar da masaj ister. Masaj, tüm vücutta olduğu gibi, saç derisinde de mucizevi etkiler yapar. Kan dolaşımının güçlenmesini, gergin kasların rahatlamasını sağlar. Masaj yaparken, saç derinizi tırnaklarınızla çizmemeye dikkat edin.

  Saçlarımızı, vücudumuzda olan biteni gösteren bir barometre olarak nitelendirebiliriz. Bu yüzden iyi ve dengeli bir beslenme, saçlar üzerinde olumlu etkiye sahiptir. En geç öğle saatlerine kadar alınan protein, taze meyve, tahıl, kepekli ekmek tüketmek, güzel saçlara sahip olmak için önemli. Bol su içmeyi de ihmal etmeyin.

  - Advertisement -

  Saçımızın düşmanları ise; endüstriyel kirlilik, güneş, ısı, nem, deniz ve havuz suyu.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz