Diğer
  Ana SayfaRöportajSağlıklı şeyler beni çekiyor!

  Sağlıklı şeyler beni çekiyor!

  -

  Manken, fotomodel, oyuncu ve tabii ‘Dünya Güzeli’ Azra Akın, gülen gözleri, yaydığı pozitif enerjiyle dikkat çekiyor.

  Kemerburgaz’a taşınmışsınız. Nasıl, buradaki yaşamınızdan memnun musunuz?
  Kemerburgaz, gerçekten çok güzel. İnsanlar çoğu zaman “Ta orada mı oturuyorsun?” diyor ama TEM’den sadece 10-15 dakika sürüyor. Hem yakın hem çok sakin bir yer.

  Günlük programınız nasıl? Neler yapıyorsunuz?
  İşlerin durumuna göre ortalama 8-9 saat uyumayı severim. Kendimi daha iyi hissediyorum. Ama çok fazla uyumak da insana ağırlık veriyor. Normalde dizi çalışmalarım varken kendime neredeyse hiç zaman ayıramıyor, spor bile yapamıyordum. Aslında spor yaparken çok mutlu oluyorum, burayı çok seviyorum.

  Hangi sporlarla ilgileniyorsunuz?
  İlgi alanım daha çok dans. Küçük yaşlarda baleye başladım. Haftada 2 kez düzenli olarak baleye gidiyordum. Çok iyi geldi bana o çalışmalar. Sonrasında 5 sene ara vermek de ruhsal ve fiziksel açıdan rahatsız etti beni. Kaslarınız gevşiyor, esnekliği kolaylıkla kaybediyorsunuz. Onu özlüyorum. Burada bir kaç dans dersi var, onlara devam edeceğim.

  Hangi danslar?
  Önemli olan tempolu olması, bir de koreografisi. Koreografiyi hemen alabilmek, takip edebilmek önemli. Kondisyonum henüz iyi olmadığı için dikkat etmeliyim.

  - Advertisement -

  Her sezon yeni yeni spor çeşitleri çıkıyor onları takip ediyor musunuz? Ya da yoga yapıyor musunuz?
  Yoga bir kez yaptım o da diziden önceydi galiba. Hoşuma gitti o nefes çalışması. Dış etkenlerle öyle çok stres yükleniyoruz ki, rahatlamak için çok güzel. Pilatesin methini çok duydum ama daha deneyemedim. Hareketlerinin baleye yakın olması da cazip geliyor. Balerinlerin de çoğu pilates yapıyor. Sakatlandıklarında da formlarını korumak için ona başvuruyorlar.

  Beslenme alışkanlığınız nasıl? Diyet yapıyor musunuz? Beslenme uzmanınız var mı?
  1-2 sene önce bir beslenme uzmanına gittim ve çok çok memnun kaldım. Artık daha bilinçli ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Söylediği en önemli şey sık yemekti. İki saatte bir yemek, az az ama sık. Bu hoşuma gidiyor.

  Zararlı alışkanlıklarınız var mı?
  O açıdan şanslıyım. Kahve içmeyi sevmiyorum, alkol de çok içmem. Ara sıra güzel bir yemeğe gittiğimiz zaman, güzel bir ortamda kırmızı şarap içmeyi severim. Kolayı eskiden özellikle yemekle birlikte içmeyi severdim. 4 sene önce bıraktım. Sağlıklı şeyler beni çekiyor, biraz anneme çekmişim o açıdan. Sebze-meyvesiz yapamam. Yoğurt, peynir çok severim, her gün mutlaka yerim.

  Ekmeği de çok severim ama karbonhidrat olduğu için fazlasını almamaya çalışıyorum, her şeyin fazlası iyi değil. Hepimiz insanız, bazen coşabiliyoruz tabii (gülüyor).  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz