Sahilde güzel bir gün

0

Açık havada spor yapmayı sevenlerin en büyük engeli rüzgar ve soğuk… Bu kez konuklarımız, mart ayının güneşli ama soğuk günlerinde bunlarla baş etmenizi kolaylaştıracak kıyafetler. Rüzgarı ve soğuğu geçirmeyen bir eşofmanınız varsa sahilde yapacağınız bir koşunun keyfini kim bozabilir?

Elif Duran

Nefes alın

Siz aktif oldukça vücudunuz da daha aktif oluyor, daha çok ısı ve nem üretiyor. Nefes alan kıyafetler dışarıdaki rüzgarı, soğuğu ve nemi içeri geçirmiyor ancak içerideki nemin ve ısının hızla dışarı atılmasını sağlıyor. Böylece spor yaparken fazla ısınmayacak, terlemeyecek ve kuru kalabileceksiniz. Yeni teknoloji ürünü kumaşların bir özelliği de vücudunuzun spor sırasında maksimum ölçüde kuru kalmasını sağlayacak sisteme sahip olması.

Açık havada spor keyfi

Soğuk rüzgar teninize değdikçe teninizin hemen etrafında oluşan sıcak hava tabakasını bozuyor ve bu da üşümenize neden oluyor. Oysa rüzgarının teninizle temasını keserseniz hava ne kadar soğuk olursa olsun üşümeyeceksiniz. Tabii rüzgar kadar yağmur ve nemli hava da açık hava sporlarını sevenleri rahatsız eden şeylerin başında geliyor. Su geçirmez kıyafetler sadece yağmurlu günlerde değil çok nemli havalarda da kuru kalmanıza olanak tanıyor. Son teknoloji ürünü kumaşların bir özelliği de, eski plastik yağmurluklara kıyasla çok hafif olmaları ve teninizin hava almasına olanak tanıması.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here