Salata Tarifleri

cilekli-semizotlu-patates-salatasi-b18f8493-9ce7-4b85-ae2e-bdf1ac0db7ff

cilekli-semizotlu-patates-salatasi-b18f8493-9ce7-4b85-ae2e-bdf1ac0db7ffGenellikle sebze ve meyvelerden oluşan üzerine zeytinyağı, tuz ve ya nar ekşisi gibi soslar ile tat verdiğiniz sade kalorisi düşük ama sağlıklı yiyeceklerden oluşur. Kolay, pratik ve aynı zamanda lezzetli 5 dakika da hazırlayabileceğiniz birçok salata tarifleri bulunmakta. 5 çayı salata tariflerinin vazgeçilmez salatalarından birkaçı olan aynı zamanda protein bakımından zengin olan maş fasülyesi salatası, yeşil mercimek salatası ve meksika fasülyesi salatası gibi kolaylıkla yapabileceğiniz birçok salata çeşidi bunlardan sadece birkaçı.

Bu salata tarifleri kolay, beş çayı gibi günlerde özel misafirleriniz için yapabileceğiniz her yemek ile uyan ve aynı zamanda protein bakımından da oldukça zengin malzemelerden yapılıyor.

Maş fasülyesi ve yeşil mercimek özellikle protein bakımından zengin yiyecekler arasında. Maş fasülyesinin tırnakları ve saçları önemli derecede beslediği biliniyor. Türkiye de ise en çok bilinen ve her evde yapılan salatalar arasında söğüş salata yer alıyor. Ayrıca sıkça kullanılan semiz otu salatası özel günlerde etli yemek tariflerinizin yanına yapabileceğiniz sarımsak ve yoğurt eklediğiniz hem lezzetli hem de kısa sürede yapabileceğiniz salatalardan biri. Nar ekşisi, limon suyu gibi sosların yanı sıra salatalara ceviz, fındık gibi yemişler ve hatta nar eklediğiniz zaman ise tatlarına daha bir lezzet kattığını farkedeceksiniz. Küçük soslar, yemişler ve meyveler ile salatanızı daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Tahıla benziyor olsa da buğdaygillerden olmayan çok eski zamanlardan beri tüketilen içerisinde protein ve demir bakımından zengin besinler bulunan aynı zamanda kalorisi oldukça düşük olan kinoa salatası da son zamanlarda sıkça tercih edilen salata çeşitleri arasında yer almakta. Bu çeşitleri mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here