Diğer
  Ana SayfaHaberSalgın filminin danışmanı Dr. Lipkin: Daha ölümcül virüsler çıkabilir

  Salgın filminin danışmanı Dr. Lipkin: Daha ölümcül virüsler çıkabilir

  -

  2011 yılında vizyona giren ve kadrosunda Matt Damon, Jude Law, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet, Marion Cotillard gibi birbirinden ünlü isimlerin olduğu Contagion (Salgın) filmi Koronavirüs’ün yayılmasıyla en çok izlenen filmler arasına girdi. 

  ”BAŞIMIZ BÜYÜK BELADA”

  Tüm dünyaya yayılan bir salgını konu edinen filme danışmanlık yapan Virolog Profesör Doktor Ian Lipkin, bugünkü durum için korkutan bir açıklama yaptı. BBC’nin haberine göre Dr. Ian Lipkin, ”saklandığımız yerden çıkmak zor olacak ve başımız büyük belada” dedi. Hükümetlerin attığı yanlış adımların koronavirüsün kaygı verici derecede yayılmasında rol oynadığını söyleyen Lipkin, birçok ülkede uygulanan sokağa çıkma tedbirleri ve karantina uygulamalarına atfen “Saklandığımız yerden çıkmak zor olacak” dedi.

  IAN LİPKİN KİMDİR? HANGİ ÇALIŞMALARI YAPIYOR?

  Ian Lipkin, Columbia Üniversitesi Enfeksiyon ve Bağışıklık Merkezi Başkanlığı’nı da yürütüyor. Lipkin, Columbia Üniversitesi’ndeki ekibiyle beraber corona virüsün çıkış sebeplerini, Covid-19 testlerini, hastalığın önlenmesi ve tedavisi için yöntemleri inceliyor.

  - Advertisement -

  Lipkin’e göre gelecekte benzer ölümcül virüsler yeniden ortaya çıkacak. Çalışmaları sırasında kendisi de Covid-19’a yakalanan Lipkin, çalışmalarına altı hafta ara vermek zorunda kaldığını söylüyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz