Diğer
  Ana SayfaModaSapanca'da kamp kurduk!

  Sapanca’da kamp kurduk!

  -

  Kızarmış yapraklar, sakin gölde yüzen ördekler, içinizi ısıtan sonbahar güneşi ve ağaçlardan elma toplamanın keyfi… Geçen ay harika bir şey yaptık ve iki günlüğüne kapak ve moda çekimleri için Sapanca’ya kaçtık. Oradaki güzel ve kısa günler yeni bir haftaya enerji ve moral depolamış bir şekilde girmemizi sağladı.

  Elif Duran

  KEYİFLİ KAMPLAR

  Çadır kurmak için çok rüzgar veya güneş alan bir yer seçilmesi pek uygun değil. Kamp yeri dere yatağında olmamalı, mümkün olduğu kadar düz bir zemine sahip olmalı. Kamp yakınlarında, toplanacak kuru dal, odun ve su kaynağı olmasına da dikkat edin. Ayrıca ideal kamp yeri, yerleşim bölgelerinin çok yakınında olmasa bile gerektiğinde yardım alacak kadar yakın bir mesafede olmalı. Su alırken dikkat etmeniz gerekense içme suyunu daima çamaşır ve bulaşık için su alınan yerin üstünden alınması. Kirli sular kesinlikle akarsuya değil, toprağa dökülmeli.

  ÇADIR NASIL KURULMALI?

  Kamp yerinde çadırlar; daire, hilal veya U şeklinde kapıları merkeze bakacak şekilde kurulabilir. İşte kamp ateşi kurmak için gereken merkezi oluşturdunuz! Ama dikkat, ateşten sıçrayabilecek kıvılcımların çadırınıza zarar vereceğini düşünmeli ve ateşinizi ona göre bir mesafede yakmalısınız. Çadırınızı kurmadan önce, zemini taş ve dallardan temizlemeniz gerekiyor. Hatta mümkünse, çadırı kurmadan yere birkaç kat gazete kağıdı da serebilirsiniz.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz