Diğer
  Ana SayfaFitnessŞebnem Schaefer'la Trekking

  Şebnem Schaefer’la Trekking

  -

  Doğa sporları her zaman cesaret ve güç gerektirmiyor. Trekking, her yaştan herkesin yapabileceği ve doğayla baş başa kalmanın zevkini tadabileceği bir spor. Bizimle birlikte trekking yapan manken Şebnem Schaefer de sevdiği sporlara bir yenisini ekledi.

  Trekking, doğa sporları içinde en zevkli ve hafif olanların başında geliyor. Önemli bir sağlık sorunu bulunmayan hemen herkes, bu sporu yapabilir. Trekking Türkçe'ye İngilizce'den geçmiş bir kelime. Anlamı,engellerle dolu bir araziyi yürüyerek geçmek olarak tanımlanıyor. Doğayla iç içe, genelde ekipler halinde yapılan bu spor için bir acenteyle görüşmek ve ilk olarak kolay bir parkur seçmek yeterli. Zaten ülkemiz, birbirinden güzel doğal alanlarıyla trekking yapmak için son derece elverişli mekanlar sunuyor.

  Nereye gidelim?

  Ülkemizde trekking yapmak için sayısız bölge var. Üstelik hepsi de birbirinden güzel. Marmara Bölgesi'ndeki trekking alanları özellikle Adapazarı-İzmit, Yalova-İznik ve Trakya kesimlerinde yoğunlaşıyor.
  Adapazarı civarında Sülüklügöl, Maden Deresi, Kazakaya ve Çiğdem Yaylası akla ilk gelenler. İzmit civarında, Aytepe, Menekşe Yaylası, Serindere, Kandıra Yaylası ve Ballıkayalar farklı zorluk derecelerinde parkurlara sahip bölgelerden. Ekim sayımızda kaya tırmanışı haberinin çekimlerini yaptığımız Gebze Tavşanlıköyü yakınlarındaki Ballıkayalar Kanyonu 1995 yılında tabiat parkuru ilan edilmiş doğa harikası bir bölge. Tekirdağ ve çevresinin en popüler parkurları Uçmakdere ve Kıyıköy. İstanbul'a 2 saat uzaklıktaki bu parkurların bir özelliği de son derece kolay olmaları. Ayrıca bölgedeki şaraphaneleri de ziyaret etmeniz mümkün.

  BUNLAR OLMADAN OLMAZ

  Doğa koşullarıyla baş etmenizi sağlayacak malzemelerle trekking çok daha keyifli hale gelecek.
  -Yürüyüş ayakkabısı
  – Sırt çantası
  – Yürüyüş pantolonu
  – Yağmurluk
  – Yedek bir çift çorap
  – Baton
  – Su matarası
  – Çakı
  – Güneş kremi
  – Güneş gözlüğü
  – Küçük bir havlu
  – İlkyardım malzemesi  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz