Diğer
  Ana SayfaRöportajSeda Güven: “İnsanlar bize ‘Aşk adına ümit verdiniz’ dedi!”

  Seda Güven: “İnsanlar bize ‘Aşk adına ümit verdiniz’ dedi!”

  -

  Güzel ve sempatik oyuncu Seda Güven, aldığı sürpriz evlilik teklifiyle internette arama motorunda ilk sıraya çıkmıştı. Bu teklifin ardından Paris’te hayatını Keremcem’le birleştiren Seda Güven’le pilates yaptığı stüdyoda buluştuk. Çiçeği burnunda evlilik hayatını ve dizi sektörünü konuştuk.

  “Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisiyle tanınan Seda Güven, erken final yapan “Kurt Seyit ve Şura”da Valentina karakterini canlandırıyordu. Elindeki projeleri değerlendiren Seda Güven’le bir araya geldik. Formunu pilatesle koruyan güzel oyuncu, ses getiren evlilik teklifini, evliliğini ve yeni hayatını anlattı.

   

  Son dönemde diziler birer birer bitiyor. “Kurt Seyit ve Şura” da erken final yaptı. Rusya’da çekimler nasıldı?

  - Advertisement -

  İki ay Rusya’da kaldık. Rusya’daki reel mekanlarda çekim yaptık. O sarayların içerisine girip de balo salonlarında o ihtişamı hissetmemek mümkün değil. Tek kötü tarafı vardı, o da eksi 26 derecede çalışıyor olmak. İnanılmaz soğuktu, titrememek için epey zorlandık. İç çekim olduğu zaman idare ediyorsun ama dış çekimlerde bir yandan donuyorsun bir yandan da bunu kesinlikle hissettirmemen gerekiyor. Gerçekten zorlayıcıydı… İnsanın beyni donuyor soğuktan, o derece yani. Zaten Ruslar da “Bu mevsimde kimse burada çekim yapmaz, siz niye bu zamanda geldiniz?” diye sordu. Sonra İstanbul’a dönünce neredeyse tişörtle dolaşacaktım sokakta. 

   

  Çok ara vermeden yeni bir diziye katıldınız değil mi?

  Evet, tam denk geldi aslında. Tabii üç-dört bölümlük konuk oyuncu olarak katıldım. “Hayat Yolunda” dizisinde ekip sayesinde yabancılık çekmedim aslında. Biliyorsunuz Engin Öztürk “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde kocamdı. Şimdi de Engin’in oynadığı Cem karakterinin eski karısını oynuyorum. Çok tatlı bir ekip, keyifli geçiyor çekimler ama bu dizi de bitiyor.

   

  20022015 sedaguven05Son zamanda dizilerin bu kadar erken final yapmasının sebebi nedir sizce?

  Sanırım izleyicinin beğenileri değişti. Gerçekten hangi iş tutar kimse kestiremiyor. Ama şunu söyleyebilirim; ne yönetmen ne oyuncu artık başrolde senaryo var. İnsanlar iyi senaryo arıyor ve iyi bir senaryonuz varsa o iş mutlaka tutuyor. Burada yönetmen ve oyuncuları kötülemek değil amacım tabii ki onlar da çok önemli. Ancak izleyici daha basit anlatımlı, onları etkileyecek senaryonun peşindeler diye düşünüyorum. Görünen tablo sanki dizi sektörü bitiyormuş gibi; canlandıracak yeni formüller bulunması gerekiyor belki de. 

   

  Yeni projeler var mı üzerinizde çalıştığınız?

  Hem sinema hem de dizi projeleri var. Ancak henüz hiçbiri netleşmediği için söyleyemiyorum. Bu arada neye göre diziyi seçeceğim konusunda da endişelerim var tabii.   Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz