Diğer
  Ana SayfaModaŞehirde spor

  Şehirde spor

  -

  Hafta sonu yaklaşınca plan yapmaya başlıyoruz. Yemeğe, sinemaya gitmek ya da piknik yapmak en başta gelenler. Bu planların bir özellikleri biraz ‘kalori’li olmaları. Bu kez farklı bir önerimiz var. Çocukluk günlerinize dönün, frizbi oynayın, ip atlayın, hulahop çevirin. Şehir sokaklarında eğlenerek form tutun.

  AT VE TUT: FRİZBİ

  En son ne zaman frizbi oynamıştınız? Hatırlayamadınız mı? Oysa bu eğlenceli oyun, kısa sürede bol miktarda kalori yakmak için son derece ideal. Frizbi oynarken, koşuyor, eğiliyor, kalkıyor, uzanıyor ve tüm kaslarınızı çalıştırıyorsunuz. Belki bir arkadaşınız, belki eşiniz ya da sevimli köpeğiniz… Size eşlik edecek kişiyi bulduktan sonra hiç durmayın ve hemen bir frizbi alarak en yakın parka gidin. Ancak frizbi oynamadan önce biraz ısınmaya ve ani hareketlerden kaçınmaya dikkat edin.

  EĞLENCELİ HULAHOP

  Hulahop çevirmek de çocukluk günlerimizden kalma, en eğlenceli oyunlardan biri. Belki onu da yapmayalı çok uzun zaman oluyor. Ama bu keyfi yeniden yaşamak ve bu sayede ince ve biçimli bir bele kavuşmak için hiçbir zaman geç değil. Hulahop çevirmek başta zor gelebilir ama sakın pes etmeyin. Uğraştıkça daha başarılı olduğunuzu fark edeceksiniz. Üstelik böylece karın ve bel kaslarınızı bol bol çalıştırabilirsiniz.

  BİR, İKİ, ÜÇ…

  Ne kadar formda olduğunuzu ve kondisyonunuzun ne kadar güçlü olduğunu test etmek için ip atlayın. Birkaç dakikadan fazla devam etmek hiç de kolay değil. Oysa ip atlamak kalori yakmanın en hızlı yolu. Siz de kendinizi alıştırarak antrenmanlara başlayabilirsiniz. Kendinizi çok zorlamadan ip atlama sürenizi her gün biraz daha arttırmanız ve böylece formunuzu kolayca korumanız mümkün.

  KÜREKLERE ASILIN

  Sonbahar güneşini yüzünüzde hissederek, sandalla biraz gezinti yapmaya ne dersiniz? Ama sadece eğlenmek yok! Amacımız hem eğlence hem spor. Kürek tutmak da bunun en güzel yollarından biri. Güçlü omuz kasları ve güzel kollar isteyenler mutlaka kürek çekmeyi denemeli. Eğer, çok antrenmanlı değilseniz 10 dakikadan fazla devam etmeyin ve kürekleri arkadaşınıza devredin. Yoksa, akşama ağrıyan kollarla baş başa kalabilirsiniz.

  - Advertisement -

  PARKTA GEZİ

  Açık havada spor yapmayı ve keyifli zaman geçirmeyi sevenlerin vazgeçemeyecekleri bir spor da bisiklet. Üstelik düzenli olarak, her gün 30 dakika bisiklet kullanırsanız ayda 2-3 kg vermeniz mümkün. Parklar ve yeşil alanlar bisiklet kullanmanız için ideal. Bu nedenle trafiğin yoğun olduğu yerleri tercih etmemeye çalışın. Bisiklete binerken dikkat etmeniz gereken bir diğer kural da bisikletin boyunun size uygun şekilde ayarlanmış olması.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz