Diğer
  Ana SayfaİlişkiSekste hata yapayın!

  Sekste hata yapayın!

  -

  Kapalı kapılar ardındaki yaşama dair hem kadınların hem de erkeklerin yaptığı hataları uzmana sorduk. İlişkinizin zamanla yıpranıp balon gibi patlamasını istemiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun. İşte kaçınmanız gereken 10 seks günahı…

  Genetik şifreler, evrenin gizemi çözüledursun henüz kimse net olarak kadın ne ister veya erkek ne söyler konusunda emin olamıyor. Kadın ve erkek ilişkisinin “karmaşık” durumu hiçbir zaman “net” konumuna geçemiyor. Bu durumun pek çok sebebi bulunuyor. En temeli kadın ve erkeğin iki ayrı dünyaya sahip olmasından kaynaklanıyor. Türkiye Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (Psikoder) Başkanı Dr. Cem Keçe, bu tehlikeli karışımın ilişkilerdeki hataları meydana getirdiğini söylüyor. Üstelik yapılan ilk hatanın, çatışmasız, kavgasız mükemmel bir ilişki yaşama arzusu olduğunu vurguluyor: “Oysa çatışmasız mükemmel ilişki diye bir şey yok. Sadece huzurlu, dengeli ve her iki tarafın da tatmin olduğu bir ilişki var. Her iki tarafın da bunu kabullenip ilişkisine bu perspektifle yaklaşması gerekli. İlişkiler söz konusu kadın ve erkekse elbette problemsiz olmuyor. Çatışmalı bir ilişkide çözüm arapsaçına döndüğünde iletişim, karşılıklı yaklaşım ve tutumlar göz önüne alınmalı.”

   

  Ölümcül günahlar

  - Advertisement -

  Dr. Cem Keçe, insanın doğası gereği ilişkilerinde “ölümcül günahlar” adı verilen “hatalar” yapmasını şu şekilde açıklıyor: “Açık olmak gerekirse herkes hata yapıyor ama bunları yapmamak gerektiğini hatırlayacak birilerinin olmasını istiyor. Çünkü ilişkileri çürüten şeyler oluyor ve insan mükemmel bir canlı değil. Kadın ve erkek iki ayrı dünyaya sahip ve bu farklılık tehlikeli karışımı ortaya çıkarıyor. Bu karışım ister istemez ilişkilerdeki ölümcül günahları meydana getiriyor. Seks hayatında kesinlikle yapılmaması gereken şeyler var. Şimdi sıralayacaklarım, her ilişkinin zamanla yıpranıp yıkılmasına yol açan ve kadınların yaptığı çok önemli hataları içeriyor.”

   

  İşte kadınların 10 hatası:

   

  1-Kutsal anneyi oynamak

  Annelik tartışmasız kutsal bir olgudur. Bugün hangi topluma bakarsanız bakın annelik kimliğinin getirdiği aseksüelite bulunuyor. Ancak bu kimliğinizi yatak odanızın kapısına asmanız gerekiyor. Çünkü eşiniz için siz, onun evlenmeden önce aşık olduğu ve arzu duyduğu kadınsınız. Bu bakış açısı evliliğinizin en sağlam temelini oluşturuyor. Sizin annelik kimliği ile sevgili kimliğini birbirine karıştırmanız da bu temele balyozla vurmak gibi. Bu nedenle evlilik hayatında önce kadın, sonra anne olmalısınız. Kadınlığınız anneliğin içinde yok olmamalı.

   

  2-Orgazm taklidi yapmak

  Her şeyden önce bilinmesi gereken şudur; her cinsel ilişkinin sonunda orgazm zorunlu değil. Kadınların bu tür cinsel hurafeleri bir kenara bırakması gerekiyor. Üstüne üstlük orgazm taklidi yapmak, erkeklerin tamamı tarafından reddedilen ve istenmeyen bir tutum. Kadınlar böyle yaparak erkeklerin kendilerine saygılarını kaybetmelerini engellediğini, onlara iyilik yaptığını düşünüyor. Belki erkekler ilk anda orgazm taklidini fark etmeyebilir ama daha sonra öğrenmeleriyle kısır bir döngü içine giriliyor ve sürekli olarak partnerlerinin orgazm taklidi yapıp yapmadıklarını düşünmeye başlıyor. Bu durum erkeklerde başaramama korkusu adını verdiğimiz performans anksiyetesine neden olabiliyor. Kadınlar orgazm taklidi yapmak yerine dürüst olmalı. Çünkü samimiyet ve dürüstlük ilişkiler için can simidi görevi görüyor. Ayrıca cinsellik salt orgazmlardan meydana gelen ve mutlaka orgazmla sonuçlanması gereken bir süreç değil. Cinselliğin sonunda çiftin cebinde kalması gerekenler, duygusal paylaşımların ve haz dolu anların bolluğu oluyor. Başta göze alınmayan küçük hayal kırıklıkları, daha sonra çok derin hayal kırıklıklarına yol açıp çifti geri dönülmez bir noktaya taşıyabiliyor.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz