Sevgililer Günü’nde içinizi ısıtın

subat-2012-gezi-resim-1

Şubat ayı bizler için soğuk, yağmur hatta kar anlamına gelirken, bir Uzakdoğu ülkesi olan Tayland, şu sıralar en güzel mevsimini yaşıyor. Aşıkların ve yeni evli çiftlerin tatil tercihlerinde ilk sırada yer alan bu sıcak ülke 14 Şubat’ta sizi bekliyor.

Eğlencenin merkezi PHUKET ADASI
Tayland’ın en geniş adası 12 ay turist ağırlayan Phuket ve adanın en hareketli bölgesi ise eğlencenin merkezi Patong Plajı… Bu bölgede her zevke göre eğlence seçenekleri bulunuyor. Phuket Adası’nda tüm sahillerden kristal berraklığındaki sulara kendinizi bırakabiliyorsunuz. Eğer daha sakin bir tatil düşünüyorsanız Kata ve Karon plajları sizin için daha uygun olabilir. Adayı tanımak için katılabileceğiniz turlar arasında fil safarisi, Phi Phi ve James Bond adalarına düzenlenen geziler bulunuyor. Ada halkının tamamına yakınının Budizm’e inanması nedeniyle ziyaret edebileceğiniz bol miktarda tapınak da var. Phuket’teki Gece Pazarı’nda çok uygun fiyatlara Thai yiyeceklerinin tadına bakabilir, meyve alışverişi yapabilirsiniz. Ancak adada özgür dolaşan hayvanlara ve özellikle maymunlara dikkat etmeniz öneriliyor.

Kumsal filmi bu adada çekildi
Phi Phi Don ve Phi Phi Leh adalarına, Phuket’ten tekne ile ulaşılıyor. Bu ikiz adalardan birinde liman, diğerinde ise el değmemiş ormanlar ve sahiller bulunuyor. Ünlü oyuncu Leonardo di Caprio’nun ‘The Beach’ (Kumsal) filminin çekildiği plajlar da bu bölgede yer alıyor.

Dalış için ideal
Phuket Adası, dalış tutkunları için de çok uygun bir rota… Dalış sertifikanız yoksa üzülmeyin, adadaki eğitimlere katılma şansınız da var. İster derin dalış isterseniz şnorkelli dalış yapabilirsiniz. Günlük tekne turları gün boyu bu hizmeti veriyor.

subat-2012-gezi-resim-2

Devamı diğer sayfada

 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here