Ana Sayfa Gezi Sevgililer Günü’nde içinizi ısıtın

Sevgililer Günü’nde içinizi ısıtın

subat-2012-gezi-resim-6 AŞK ADASI KOH SAMUİ
Hiçbir binanın yüksekliğinin Hindistan cevizi ağaçlarını geçemediği Koh Samui’de tarihi ve kültürel zenginliklerin yanı sıra tropikal güzellikler de unutulmaz anılar bırakıyor. Balayı turlarında en çok tercih edilen adalardan biri olan bu Koh Samui’de; deniz, kum, güneş üçlüsünün yanı sıra fil sırtında ya da ciple safariye ve dolunay partilerine katılarak doğal güzellikleri görme ve romantik geceler yaşama şansınız var. Koh Samui’ye gidip de mutlaka yapmanız gerekenler arasında Big Budha heykelini görmek, yerli pazarı gezmek, yerli halk ile maymunların beraber Hindistan cevizi toplamalarını izlemek yer alıyor. Yemek seçenekleri arasında ise yine deniz ürünleri, yerel soslar ve egzotik meyveler bulunuyor.
subat-2012-gezi-resim-7      subat-2012-gezi-resim-8

Thai yemeklerini isterseniz sokaklardaki tezgahlarda ya da farklı bütçelere hitap eden restoranlarda deneyebilirsiniz. Koh Samui’de farklı lezzetler denemekten korkmayın.
subat-2012-gezi-resim-9

Chaweng ve Lamai kumsalları
Kendinizi turkuaz sulara bırakmanız için en güzel kumsallar… Bembeyaz kumlarla kaplı Chaweng kumsalında birçok restoran, kafeterya ve masaj salonu bulunuyor. Özellikle gençler bu plajda sabaha kadar eğlenceler düzenliyor. Chaweng’in iç kısımları ise otantik butiklerden alışveriş yapmak isteyenler için adeta bir cennet. Burayı ziyaret edenler, yenilere şunu öneriyor: “Pazarlık etmeden kesinlikle alışveriş yapmayın.”

Yaprak ÇETİNKAYA

Formsante Dergisi Şubat 2012 Sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here