Diğer
  Ana SayfaSağlıkSıcak çok sıcak!

  Sıcak çok sıcak!

  -

  Mevsime hiç uygun bir başlık değil, nereden çıktı şimdi sıcak diye düşündünüz değil mi? Aslında bu ay, sizi hem ruhen hem bedenen ısıtacak bir şeyler anlatmak istiyoruz. Tam da metabolizmanızın ağırlaştığı, cildinizden, kendinizden memnun olmadığınız bir dönemde güzellik ve enerji yükleyecek ayrıntılardan söz edeceğiz size. Ve bunların hepsi de çok sıcak!

  Mutluluk veren
  vücut yağları

  Ayurveda, sıcak susam yağlarıyla yapılan bir masaj. Bu, kan dolaşımını harekete geçiriyor ve dolaşım yavaş yavaş hızlanıyor. Ama ruhun da bu yağ masajından aldıkları var. Stres hormonlarının üretimi duruyor ve buna karşılık epey bir mutluluk hormonu (endorfin) salgılanıyor. Sonuç olarak insan kendini çok iyi hissediyor, muhteşem bir rahatlama hissi içinizi kaplıyor. Masaj öncesinde yağı vücut sıcaklığınızda ısıtmanız ve sonrasında baştan ayağa tüm vücuda yedirmeniz gerekiyor.

  Keskin hardal banyosu

  Ayaklarımız buz kestiğinde, kendimizi genel olarak kötü olarak hissediyoruz, hatta bir şey yapacak halimiz kalmıyor. Ayrıca bu durum genel olarak bir üşütme başlangıcı. Çünkü buz gibi ayaklar, kan dolaşımının da yeterince ve gerektiği kadar çalışmadığına işaret ediyor. Bunun sonucu vücut gerekli oksijen ve hastalıklara karşı koruyucu maddeleri edinemiyor, güç, enerji kaybı oluyor ve enfeksiyon başlayabiliyor. Hardaltozuyla yapılacak sıcak bir ayak banyosu kan dolaşımını yeniden düzgün hale getiriyor. Bunun için I yemek kaşığı çekilmiş hardaltohumunu ılık su dolu geniş bir leğene dökün. Sıcaklık tahammül edeceğiniz bir düzeyde kalana dek sıcak su ilave edin. 10 dakika ayaklarınız bu leğende kalsın. Sonrasında ayaklarınızı çıkarın ve iyice kurulayın.

  - Advertisement -

  Devamı 2006 Ocak sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz