Diğer
  Ana SayfaBeslenme & DiyetŞifalı meyve-sebze suları

  Şifalı meyve-sebze suları

  -

  Pürüzsüz bir cilt isteyenlere ‘clean up juice’, kilo vermeye ihtiyaç duyanlara ‘slimmer juice’… Birbirinden göz alıcı renklere sahip bu meyve – sebze sularının her biri, sağlık ve güzellik sorununuzda size yardım edecek kadar marifetli, aynı zamanda. Tarifleri mi? Hemen sayfayı çevirince!

  FUNDA ÇATAR – FOTOĞRAFLAR: AHMET GÜL

  SAKİNLEŞTİRİYOR
  RELAX JUICE

  Malzemeler: 2 dilim kavun, yarım limon, 8 adet üzüm

  Hazırlanışı: Kavun ve siyah üzümleri katı meyve sıkacağında sıktıktan sonra posalarını süzmeden bardağa boşaltın. Üzerine limon suyu ve buz ilave edin.
  Kaç kalori? Bir bardak ortalama 125 kalori.
  Nasıl etki ediyor? B vitamini, brom ve iyot içeren kavun, doğal antioksidanlar arasında yer alıyor. Sindirim sisteminin düzenlenmesinde ve uyku kalitesinin sağlanmasında son derece önemli bir role sahip. B grubu vitamini içermesi nedeniyle de sakinleştirici etki sağlıyor. Limon da aromasıyla meyve suyuna ayrı bir lezzet katıyor.

  - Advertisement -

  TOKSİNLERDEN ARINDIRIYOR
  DETOX JUICE

  Malzemeler: 1 adet kereviz sapı, 2 adet havuç, yarım elma, 1 adet portakal, 1 santim zencefil, buğday, 30 ml çimen suyu

  Hazırlanışı: Kereviz sapı, havuç, elma ve zencefil kökünü katı meyve sıkacağında sıkın. Portakalın suyunu çıkarın. Şimdi tüm malzemeyi blenderden geçirdikten sonra bardağa dökün. Karışıma çimen suyunu da ekleyin.
  Kaç kalori? Bir bardak ortalama 140 kalori
  Nasıl etki ediyor? Çimen vücuttaki toksik maddeleri nötralize ediyor. Beta karoten deposu olan havuç vücuttan toksin atımına destek veriyor. Elma, portakal ile zencefil de kanı temizliyor ve vücuttan toksinlerin atılmasını sağlıyor. Elma aroması buğday ve çimen suyunun içimini kolaylaştırıyor.

  YAĞ HÜCRELERİNİ YAKIYOR
  SLIMMER JUICE

  Malzemeler: 2 adet portakal, 1 dilim ananas, 1 dal kereviz sapı, 3 adet çilek

  Hazırlanışı: Kabuğunu soyduğunuz ananas ile kereviz sapını katı meyve sıkacağında sıkın. Ardından, 2 portakalın suyunu çıkarın. Şimdi tüm malzemeleri 2-3 adet buzla birlikte blenderde karıştırdıktan sonra, posalarıyla birlikte bardağa dökün.
  Kaç kalori? Bir bardak ortalama 153 kalori.
  Nasıl etki ediyor? Ananas, protein sindiren ve zayıflamayı sağlayan bir enzim olan 'bromelain' sayesinde vücudun su tutmasını önlüyor. En önemlisi de vücuttaki yağı etkili bir şekilde eriterek kilo vermeye yardımcı oluyor. Kereviz sapı idrar söktürüyor ve vücuttaki fazla suyu dışarı atıyor. C vitamini deposu portakal sindirim ve hazmı kolaylaştırırken, çilek de vücuttaki ödem ile toksinlerin atılmasına destek oluyor.

  Haberin devamı 2008 Ağustos sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz