Diğer
  Ana SayfaGüzellikSihirli dokunuş

  Sihirli dokunuş

  -

  Yorgun bir günün ardından kendinizi şımartmanın en iyi yolu masajdır. Masaj sadece sizi rahatlatmakla kalmıyor aynı zamanda sağlıklı bir bedene kavuşmanıza da yardımcı oluyor.

  Masaja ilk başlandığı andan itibaren rahatlatma hissedilmesi aslında insanı bebekliğinden beri sakinleştiren dokunulma ihtiyacından kaynaklanıyor. Masajla birlikte kan dolaşımı sağlanıyor ve kas yapısındaki gerginlikler de azalıyor. Kılcal damarların genişlemesi sonucu sinir uçlarına etki ediyor ve kalbin düzenli çalışmasını sağlıyor. Kaslardaki kramplar masajla gevşiyor. Yapılan araştırmalara göre masajla birlikte karbondioksit, aminoasit ve yağ asitleri gibi dokudaki toksik maddeler vücuttan daha kolay atılıyor. Sindirimin de kolaylaşmasını sağlayan masaj aynı zamanda kilolu kişilerde doku altı yağ erimesine de yardımcı oluyor.

  Aromatik yağlar
  Masaj sırasında kullanılacak yağlar kişinin beklentilerine göre değişiyor. Aromatik yağlar strese, depresyona, yorgunluğa ve uykusuzluğa iyi geliyor.
  ● Bergamot, greyfurt, limon, ağaçkavunu, portakal, turunç ve melekotu gibi yağlar güneşe karşı duyarlılığı artıracağından güneşte veya solaryuma girmeden önce kullanılmaması gerekiyor. Bergamot yağının rahatlatıcı ve ferahlatıcı özelliği bulunuyor. Bu nedenle de uyku sorununa iyi geliyor.
  ● Defne yağı, baş ağrısı, nefes darlığı, öksürük, romatizma, mantar, kas ağrıları ve saç dökülmesine karşı etkili oluyor.
  ● Lavanta yağının ferahlatıcı, mutluluk duygusu verici etkisi bulunuyor. Bu yağ sinirliliği, uykusuzluğu, depresyonu uzun süreli kullanımlarda gideriyor. Sakinleştirici, gerilimi çözücü etkisi de oluyor.

  1. Rare Blossom rahatlatıcı masaj yağı, 76 TL.
  2. Inlight organik sıkılaştırıcı vücut yağı, 125 TL.
  3. Oriflame Swedish SPA güzellik bakım yağı, 16.90 TL.
  4. Blossom Village aynısafa ve kamelya yağ birleşimi, 112 TL.
  5. Clarins Huile Tonic sıkılaştırıcı ve çatlak önleyici vücut yağı, 124 TL.
  6. Avon Lotus çiçeği özlü rahatlatıcı banyo ve vücut yağı, 16.80TL.
  7. Johnson’s Baby aloe veralı yağ, 11.65 TL.
  8. Decleor Aromasence yağ, 138 TL.
  9. Elemis Japanese Camillia yağ, 101.50 TL.
  10. Kiehl’s Superbly Restorative Argan vücut temizleme yağı, 79 TL.
  11. Florame kas ve eklem rahatlatıcı etkili masaj yağı, 80 TL.
  ekim-2011-bakim-2-resim-2
  Nilgün Yıldız

  - Advertisement -

  Formsante Dergisi Ekim 2011 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz