Diğer
  Ana SayfaHaberŞık ve fit giyinmeyi sevenler için altın ipuçları

  Şık ve fit giyinmeyi sevenler için altın ipuçları

  -

  Sağlıklı, sportif ve aktif bir yaşam aynı zamanda giyim tarzımıza da yansıyan bir alışkanlık. İşte bu hayat tarzını destekleyecek giyim tarzı için küçük tavsiyeler.

  Tüm o yorucu fitness aktivitelerimiz, yaşamımızı daha sağlıklı diyetlere adapte etmek için harcadığımız emek, hep daha güzel ve daha fit görünmek için değil mi? Elbette, bu hedefin bir parçası da, zamanı geldiğinde en şık, en güzel elbiseleri giyebilmek, kendimizi iyi hissetmek, beğenildiğimizi görmenin keyfini sürmek.

  Şimdi, bahar aylarına yaklaşmışken, gardırobumuz için yeni kıyafetler bakınırken daha şık ve fit görünmek için dikkat edilecek birkaç önemli detayın altını çizelim.

  Bu sene, pandeminin ardından ve savaş tehditlerinin yapıldığı bir dünyada, hem kendi ruhumuzu rahatlatmak için, hem de çevremizdeki insanların gözüne daha hoş, daha çekici görünmek için turuncu, sarı, mavi, yeşil gibi parlak ve canlı renklere odaklanacağız.

  Seçeceğiniz model konusunda, biraz klasik tarza yakın durmanızı öneririz çünkü insanların ruh hali şu aşamada “yenilikleri” analiz edip algılayabilecek kadar huzurlu değil. Klasiğin güvenli huzuru herkesi gülümsetecek bir ruh hali yaratacaktır. Elbette biz uzun yürüyüşlere çıkarken çocuklarımız ve bebeklerimiz de bizimle beraber bu gezilere katılacak. Onların mevsimsel geçiş şartlarına karşı daha hassas olduğunu unutmayalım. Çocuk mont, bebek tulum, kız çocuk elbise modelleri gibi ürünler arasında seçim yaparken, çocukların ve bebeklerin uzun yürüyüşlerde üşümeyeceğine emin olmak doğru olur.

  - Advertisement -

  Elbette sadece elbise alışverişi de yeterli olmayacak. Canlı renklerle tasarlanmış elbiselerimizin üzerine, kontrast renklerden oluşan aksesuarlar kullandığımızda, elbisenin canlı renkleri daha da ön plana çıkacaktır. Kıyafetinize uygun aksesuarla tarzınızı daha da güçlendirebileceğiniz unutmayın. Yine uzun yürüyüşlerde litreli su şişesi ve powerbank gibi ağır cisimleri taşımaya ihtiyacınız olabileceğini düşünerek pratik bir sırt çantası veya bel çantası edinmeniz de faydalı olabilir.

  Kolye, bileklik, eşarp, bandana ve benzeri aksesuar seçiminde ise özgün tasarımların beğeni toplayacağını tahmin edebiliriz zira aksesuarlar çoğumuzun gözünde sanat eserleri olarak görünen ürünler ve ne özgün tasarıma sahip olmaları saldırgan bir görüntü oluşturmayacaktır. Elbise ve aksesuar tasarımı arasında böyle ince bir ayrıntı olduğunu unutmamanızı tavsiye ederiz. Elbiseler, bilinç altımızda, vücudumuzu dış etkilerden korumak için yaratılmış bir kavram ve bu kavramı “aşırıya kaçan” tasarımlarla zorladığımızda çevremize biraz saldırgan, tehditkar mesajlar da verebiliyoruz. Ama aksesuarlar estetik değerlerle ön plana çıkan ürünler ve haliyle üzerinde sanatsal yaratıcılığın kullanılması zihnimizde tehdit algısı oluşturmuyor.

  Bu küçük detaylara dikkat ederek herkesin çok gergin olduğu bir dünyada, şık ve huzurlu bir sosyalleşme imkanı yaratmamız mümkün olacak.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....