Diğer
  Ana SayfaStilŞık ve fit yaz kıyafetleri için altın tavsiyeler

  Şık ve fit yaz kıyafetleri için altın tavsiyeler

  -

  Yaz heyecanı hepimizi sardı. Her ne kadar pandemi sırasında belki diyeti çok bozduk, belki sporu çok ihmal ettiysek de, hala şık ve güzel giyinmek bizim elimizde. Kendimizi iyi hissedeceğimiz, moral bulacağımız aktivitelerin ardından kazandığımız moralle sağlıklı yaşam aktivitelerimize geri dönmüş olacağız.

  Tüm o yorucu fitness aktivitelerimiz, yaşamımızı daha sağlıklı diyetlere adapte etmek için harcadığımız emek, hep daha güzel ve daha fit görünmek için değil mi? Elbette, bu hedefin bir parçası da, zamanı geldiğinde en şık, en güzel elbiseleri giyebilmek, kendimizi iyi hissetmek, beğenildiğimizi görmenin keyfini sürmek.

  Hazır yaz gelmişken, gardırobumuz için yeni elbise modelleri de bakınırken daha şık ve fit görünmek için yaz kıyafetlerinde dikkat edilecek birkaç önemli detayın altını çizelim.

  Bu yaz, zorlu kış şartlarının ardından herkes hafif depresif bir ruh halini yaşadığı için, koyu ve iç karartan renklerden olabildiğince uzak durmaya çalışacağız. Yaz ayları için zaten sıcak ve canlı renkler her zaman tercih edilir ama bu yıl bu renklere daha fazla ihtiyacımız var.

  Hem kendi ruhumuzu rahatlatmak için, hem de çevremizdeki insanların gözüne daha hoş, daha çekici görünmek için turuncu, sarı, mavi, yeşil gibi parlak ve canlı renklere odaklanacağız.

  - Advertisement -

  LC Waikiki ve Koton da bu yıl bu detayları göz önünde bulundurarak tasarımlarını hazırlamış. Tek yapmanız gereken beğendiğiniz modeli bulmak. Seçeceğiniz model konusunda, biraz klasik tarza yakın durmanızı öneririz çünkü insanların ruh hali şu aşamada “yenilikleri” analiz edip algılayabilecek kadar huzurlu değil. Klasiğin güvenli huzuru herkesi gülümsetecek bir ruh hali yaratacaktır.

  Elbette sadece elbise alışverişi de yeterli olmayacak. Canlı renklerle tasarlanmış elbiselerimizin üzerine, kontrast renklerden oluşan aksesuarlar kullandığımızda, elbisenin canlı renkleri daha da ön plana çıkacaktır. Şapka, ayakkabı, çanta, yüzük, kolye, kemer… Kıyafetinize uygun aksesuarla tarzınızı daha da güçlendirebileceğiniz unutmayın.

  Aksesuar seçiminde ise özgün tasarımların beğeni toplayacağını tahmin edebiliriz zira aksesuarlar çoğumuzun gözünde sanat eserleri olarak görünen ürünler ve ne özgün tasarıma sahip olmaları saldırgan bir görüntü oluşturmayacaktır. Elbise ve aksesuar tasarımı arasında böyle ince bir ayrıntı olduğunu unutmamanızı tavsiye ederiz. Elbiseler, bilinç altımızda, vücudumuzu dış etkilerden korumak için yaratılmış bir kavram ve bu kavramı “aşırıya kaçan” tasarımlarla zorladığımızda çevremize biraz saldırgan, tehditkar mesajlar da verebiliyoruz. Ama aksesuarlar estetik değerlerle ön plana çıkan ürünler ve haliyle üzerinde sanatsal yaratıcılığın kullanılması zihnimizde tehdit algısı oluşturmuyor.

  Bu küçük detaylara dikkat ederek, pandemi nedeniyle herkesin çok gergin olduğu bir dünyada, şık ve huzurlu bir sosyalleşme imkanı yaratmamız mümkün olacak.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz