Sildenafil nedir? Zararları nelerdir? Herkes onu merak ediyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hileli ürün listesini açıklamasının ardından bazı çikolata ve alkolsüz içeceklerde Sildenafil Sitrat maddesine rastlandı.

Sildenafil nedir, zararları nelerdir? diye merak ediyor olabilirsiniz, çünkü Tarım Bakanlığı’nın hileli ürünler raporunda paylaştığı çikolata, kahve, çay gibi ürünlerde kullanıldığı görülüyor. Performans artırıcı olarak piyasaya sürülmüş olan bu ürünlerde bulunan bu madde nedir? İşte yanıtı…

15 EYLÜL 2020 TARIM BAKANLIĞI HİLELİ ÜRÜNLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SİLDENAFİL NEDİR?  *

Sildenafil, iktidarsızlık ve erektil disfonksiyon gibi erkek cinsel fonksiyon problemlerinin tedavisinde kullanılan bir madde. Erkek cinsel organına kan akışının artırılmasını hedefler. Vücuda alındığı zaman söz konusu semptomları bastırmak amacıyla kullanılır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden açıkladığı bazı firmaların, ürettikleri meyve sularının içine viagra etken maddesi olan ve erektil disfonksiyon (cinsel organ sertleşmesi bozukluğu) tedavisinde kullanılan sildenafil ekledikleri ortaya çıktı.

SİLDENAFİLİN ZARARLARI NELERDİR? *

Sildenafil kullanan kişilerde vücudun diğer bölgelerinde de atardamarlarda genişlemeler olacaktır. Bu etki nedeniyle de baş ağrısı, baş dönmesi gibi şikayetler görülebilir. İlacın diğer yan etkileri şunlar olabilir: Görmede bulanıklaşma, midede yanma, yüzde kızarma, burun akıntısı, burun kanaması ışığa karşı hassasiyet.

İŞTE SİLDENAFİL BULUNAN ÜRÜNLER *

ALKOLSÜZ İÇECEKLER

ÇİKOLATA VE KAKAO ÜRÜNLERİ

 

TAKVİYE EDİCİ GIDA VB. ÜRÜNLER

 

ENERJİ İÇECEKLERİ

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here