Diğer
  Ana SayfaBeslenme & DiyetŞimdi armut yeme zamanı! Armutun faydaları nelerdir?

  Şimdi armut yeme zamanı! Armutun faydaları nelerdir?

  -

  Armut, vücuda son derece faydalı olan sonbahar meyvelerindendir. Bu mevsimde mutlaka armutun faydalarından yararlanmalıyız. Peki, kimler armutun faydaları nelerdir? stirilekanald.ro sizler için hazırladı…

  Karşı konulamaz tadın ötesinde armut, stresle savaşır ve vücuda sonbahar asteni ile mücadelede yardımcı olur. Ve hepsi bu değil. “Tam bir antioksidan içerği ve lif bakımından zengin. Bu nedenle kabızlığa karşı iyi gelir. Bu nedenle armutlar kaliteli lifler sağlar “, diye açıklıyor Beslenme Uzmanı Lygia Alexandrescu.

  Uzmanlar, armutların etken maddelerle dolu bir kabuğa sahip olduğunu söylüyor.

  Meyvenin kabuğu, diğer şeylerin yanı sıra vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olan aktif bir madde içerir.

  Uzmanlar, “Derilerinde depoladıkları pektinleri getiriyorlar ve ayrıca bol miktarda şeker, glikoz ve fruktoz getiriyorlar, böylece günün ilk yarısında bize enerji veriyorlar.

  - Advertisement -

  Piyasada çok çeşitli armut çeşitleri bulunmakta ve vücut üzerindeki etkisine göre doğru tip seçimi yapılmalıdır.

  Uzmanlar armutun kan şekerine göre tüketilmesi gerektiğine dikkat çekiyor

  “Armut, sadece kan şekerimiz iyi ise tüketilir, diyabetli bir kişiden bahsediyorsak, diyetisyen veya diyabetolog armut tüketilmesini tavsiye eder veya etmez. Doktor Lygia Alexandrescu, daha düşük glisemik indeksi olan armut çeşitleri de vardır ve şeker hastaları için ve hatta öğleden sonra bile tüketilebilir ”diyor.

  Armutun özü şeker içerir ve tek bir meyve yaklaşık 50 kalori getirir, öyle ki kan şekeri iyi olanlarda bile önerilen günlük maksimum miktar 300 gramı geçmemelidir.

  “Armut bize yaklaşık 2 çay kaşığı şeker getiriyor, sadece rafine şeker değil, bitkisel ürünlerle ilgili bir şeker ve bu ayrışmış armutları yersek çok, çok kolay tüketilen bir şekerdir.

  Armut suyu, öksürük ve astımı tedavi etmeye yardımcı olur ve püre haline getirilen meyvenin özü, yüze maske şeklinde uygulandığında cilt için gençlik iksiri olur.

   İLGİLİ İÇERİKLER

   


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz