Şimdi koşmak daha anlamlı

New Balance Bozcaada Yari Maratonu ve 10K Kosusu 9

Dünyanın en faydalı ve anlamlı şeylerinden biri iyilik yapmak, diğeri de spor. Biri kalbinize diğeri de vücudunuza yarıyor. Geçtiğimiz ay Bozcaada’da düzenlenen koşuya katılanlar Adım Adım platformunda yer alan sivil toplum projelerinden istediklerini seçip iyi bir amaç doğrultusunda mesafe katetti.

Geçtiğimiz ay Bozcaada’da New Balance’ın düzenlediği Yarı Maraton ve 10K Koşusu’nun altıncısı gerçekleşti. 2 bin 400 sporsever, Bozcaada’nın zorlu parkurunda koşarken, ada da sezonu koşu organizasyonu ile açtı. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl New Balance, ana sponsoru olduğu Adım Adım platformu ile anlamlı bir işbirliğine imza attı. Türkiye’yi 2007 yılında “yardımseverlik koşusu” kavramıyla tanıştıran Adım Adım platformuyla yapılan işbirliği kapsamında; dijital kaynak yaratma platformu olan ipk.adimadim.org, ilk kez İstanbul Maratonu ve Runatolia dışındaki bir yarış için kullanıma açıldı. Bozcaada’da koşan sporseverler platformu kullanarak; sivil toplum kuruluşlarının projeleri arasından, kendilerini heyecanlandıran ve destek vermek için adına koşmak istedikleri projeyi seçebildi, amaçlarını açıklayan bir kampanya yaratabildi.

ADA SEZONU KOŞU İLE AÇTI 
Bozcaada, turizm sezonunu da bu koşuyla açmış oldu. Binlerce kişi, kilometreleri aşıp, zorlu parkuru tamamladı. Meydanda kurulan çardaklar altındaki dinlenme alanlarında ise koşucuların aileleri ve seyirciler, gün boyu devam eden müzik aktivitesi ile eğlenceli bir gün yaşadı. Yaz sezonundan bile daha hareketli bir hafta sonu yaşayan Bozcaada’nın misafirleri, koşuyu tamamladıktan sonra adanın lezzetlerinin tadına bakma fırsatı yakaladı. Koşu sonrası Bozcaada’nın soğuk suyu ile ünlü kumsal ve koylarında denize girerek, sezonu açan ada misafirleri de oldu. Sporseverler, adanın buz gibi denizinin tadını çıkardı.

KAZANANLAR BELLİ OLDU
Tüm katılımcılar finish’te anı madalyalarını aldılar. Fakat her maratonun olduğu gibi New Balance Bozcaada Koşusu’nun da kazananları belli oldu. 21 kilometrelik Yarı Maraton’da, erkekler kategorisinde 1:17:46 ile Üzeyir Söylemez birinci, 1:25:18 ile Fatih Buzgan ikinci, 1:26:39 ile Erkan Bacak üçüncü oldu. Yarı Maraton kadınlar kategorisinde ise 1:32:10 ile Nursel Karataş birinci, 1:50:42 ile Nağme Burguç ikinci ve 1:51:13 derece ile Leyla Gülver Sapmaz üçüncülüğü elde etti. Erkekler 10 kilometre koşusunda; 36:19 ile Ramazan İşmel birinci, 37:10 ile Ahmet Tek ikinci ve 37:51 ile Nicholas Masada üçüncü oldu. Kadınlar 10 kilometrede 39:49 ile Yeliz Kurt birinci, 41:01 ile Rahime Kolay ikinci, 45:28 ile Benhür Öncel de üçüncülük unvanını aldı.

Formsanté 2016 – Haziran sayısı
Deran Çetinsaraç

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here